Materiał Partnera Kury odchowane i pisklęta jednodniowe w ofercie hodowli drobiu

Kury odchowane i pisklęta jednodniowe w ofercie hodowli drobiu

Zakup odchowanych kur nieśnych to rozwiązanie wciąż wybierane przez wielu hodowców, którzy chcą swój inwentarz wzbogacić o zwierzęta gotowe do produkcji jaj. Sporym zainteresowaniem cieszą się jednak także pisklęta jednodniowe. Oba rodzaje drobiu nabyć można w specjalnych hodowlach, gdzie zwierzęta w odpowiedni sposób przygotowuje się przed sprzedażą. Co to dokładnie oznacza?

Jak przygotowuje się pisklęta jednodniowe do sprzedaży?

Kury do przydomowej hodowli przeznaczone są najczęściej do produkcji jaj, nieco rzadziej również jako tucz mięsny. Odchowanie drobiu we własnym zakresie ma wiele zalet: przede wszystkim możliwe jest kontrolowanie składu paszy podawanej zwierzętom, a także zapewnienia im odpowiednich warunków bytowych. Z tego względu wielu właścicieli gospodarstw decyduje się na zakup piskląt jednodniowych. Dobrym wyborem będzie zakup kurcząt brojlerów, które wyróżniają się szybkim przyrostem masy.

Zanim jednak zdecydujemy się na kupno piskląt jednodniowych, warto sprawdzić fermę, z której pochodzą. W sprawdzonych zakładach wylęgowych drób ten jest szczepiony przeciwko wysoce zakaźnej chorobie Mareka, która powoduje występowanie nowotworów u kur domowych. Tak przygotowane pisklęta jednodniowe oferuje m.in. Ferm-Drob PPUH, zapewniając swoim klientom jedynie zdrowe zwierzęta i gotowe do hodowli na własnym gospodarstwie. Pisklęta z pewnego źródła są pozbawione wad genetycznych i pochodzą z krzyżówek kur doskonale sprawdzających się do produkcji jaj.

Zalety zakupu kur odchowanych

Nierzadko jednak prywatni hodowcy decydują się na zakup kur uprzednio odchowanych przez fermę. Takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze – kilkunastotygodniowe zwierzę jest bowiem praktycznie gotowe do rozpoczęcia nieśności. Hodowla drobiu proponująca kury odchowane zajmuje się również ich karmieniem przez pierwsze etapy życia, wykorzystując do tego celu wyłącznie najlepsze pasze o optymalnym składzie. Wszystko to sprawia, że przydomowa produkcja jaj przy zakupie kur nośnych może ruszyć szybko i w krótkim czasie staje się bardzo efektywna.

Podobnie jak w przypadku piskląt jednodniowych, również zakup drobiu odchowanego niesie za sobą pewne ryzyko. Kury mogą być starsze niż deklaruje sprzedawca, ponadto nierzadko kupujący nie jest w stanie zweryfikować, w jakich warunkach nioski zostały odchowane. Problemów tych można jednak uniknąć, wybierając hodowlę drobiu działającą na rynku od wielu lat i współpracującą z wieloma klientami z całego kraju. Takie fermy to gwarancja zdrowego drobiu – zarówno w postaci piskląt jednodniowych, jak i kur odchowanych.

Opracowanie:

Ferm-Drob PPUH Kaczyńska Stanisława

Bolesławiec , Zgorzelecka 26

  • tel. 75 732 39 60

Podziel się