Artykuł sponsorowany Zastosowanie i właściwości grzewczego oleju napędowego

Zastosowanie i właściwości grzewczego oleju napędowego

Do ogrzewania domów i mieszkań wykorzystujemy rozmaite paliwa. Dużą popularnością cieszą się paliwa płynne, wśród których znajdziemy między innymi olej napędowy grzewczy. To paliwo wyróżnia się wysoką kalorycznością, a do tego spełnia wiele regulacji dotyczących bezpieczeństwa i norm jakościowych dla paliw grzewczych. Czym charakteryzuje się grzewczy olej napędowy i gdzie się go stosuje?

Grzewczy olej napędowy – czym się charakteryzuje?

Olej napędowy grzewczy to paliwo, które wytwarzane jest z ropy naftowej i charakteryzuje się wysoką kalorycznością. Poza tym, jak zostało wspomniane na wstępie, spełnia wiele regulacji dotyczących norm jakościowych i bezpieczeństwa dla paliw. Warto wspomnieć, że olej napędowy jest doskonałą alternatywą dla powszechnie stosowanych ekogroszku i węgla, ponieważ wykazuje większą ekologiczność. Dzięki wielu zaletom paliwo to jest bardziej ekonomiczne w porównaniu do innych paliw grzewczych. Stosowanie grzewczego oleju napędowego wiąże się z dość czystym ogrzewaniem obiektu budowlanego. Poza tym ogrzewanie nim nie jest czasochłonne. Jedyną czynnością, jaką musimy wykonywać, jest sprawdzanie, czy w zbiorniku na paliwo znajdowała się odpowiednia ilość oleju. Należy podkreślić, że ten sposób ogrzewania pozwala na zmniejszenie kosztów dotyczących konserwacji i utrzymania kotła grzewczego i komina. Wpływ na to ma przede wszystkim to, że nie osadzają się w nich rozmaite substancje.

Olej grzewczy charakteryzuje się wysoką temperaturą zapłonu, dzięki czemu jego stosowanie jest bezpieczniejsze od wykorzystywania gazu. Oprócz tego zawiera niewielką ilość wody, co poprawia jego efektywność. Hurtownia PE-EM z Dąbrowy Górniczej w województwie śląskim oferuje między innymi olej napędowy grzewczy Ekoterm Plus, który służy do zasilania kotłów centralnego ogrzewania zarówno w domach jednorodzinnych, jak i osiedlowych ciepłowniach. Poza tym można go wykorzystywać np. w przemyśle, czy suszarniach. To paliwo wyróżnia się też tym, że po jego spaleniu nie zostają prawie żadne odpady (np. popiół), dlatego uznaje się go za produkt przyjazny środowisku.

Gdzie wykorzystywany jest olej napędowy grzewczy?

Jak już zostało wspomniane, grzewczy olej napędowy to paliwo płynne stosowane najczęściej do ogrzewania jednorodzinnych domów oraz w ciepłowniach osiedlowych. Wspomniane paliwo świetnie sprawdza się także w dużych obiektach jak np. ośrodki turystyczne, czy zakłady produkcyjne. Oprócz tego jego właściwości doceniają między innymi właściciele piekarni, lakierni proszkowych oraz firm działających w innych branżach przemysłowych. Olej napędowy grzewczy można tak naprawdę stosować wszędzie, gdzie nie ma dostępu do sieci przesyłowej gazu ziemnego. Warto również wspomnieć o tym, że wspomniany produkt przeznaczony jest do stosowania w kotłach parowych, piecach przemysłowych, a także piecach technologicznych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas