Artykuł sponsorowany Zastosowanie agregatów prądotwórczych w rolnictwie

Zastosowanie agregatów prądotwórczych w rolnictwie

Prąd to ogromne dobrodziejstwo, bez którego trudno wyobrazić sobie dzisiaj jakąkolwiek dziedzinę życia. Sieć energetyczna zapewnia także zasilanie urządzeniom wykorzystywanym przez gospodarstwa rolne. Uprawa ziemi, hodowla bydła, drobiu to rodzaje działalności rolniczej, które są całkowicie zautomatyzowane dzięki wykorzystaniu sprzętów działających na prąd. Z tego względu w gospodarstwie nie powinno zabraknąć agregatu prądotwórczego.

Czym jest i kiedy może się przydać agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze, nazywane też generatorami, to urządzenia, które stanowią samodzielne źródło prądu. Są one całkowicie niezależne od dostawców energii, dlatego mogą zasilać inne sprzęty tam, gdzie nie ma możliwość wykorzystania do tego instalacji elektrycznej.

Jak wiadomo awarie przewodów czy większe uszkodzenia sieci elektrycznej zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Sytuacja taka może skutecznie utrudnić życie, a brak prądu jest szczególnie dotkliwy dla rolników. Obecnie w większości gospodarstw znajdują się nowoczesne sprzęty, które są zasilane z sieci. Jej awaria oznacza zatem bardzo poważnym problemem.

Prąd zasila urządzenia takie jak dojarki oraz pompy, dzięki którym wydobywana jest woda ze studni głębinowych. Jest potrzebny również do funkcjonowania chłodziarek, a także do oświetlania pomieszczeń gospodarskich. W przypadku awarii sieci niezbędne okazują się właśnie agregaty prądotwórcze. Sprawiają one, że gospodarstwo może funkcjonować tak, jak do tej pory.

Zakup agregatu prądotwórczego dla gospodarstwa to dobra i rozsądna decyzja. Straty związane z przerwami w dostarczaniu prądu z sieci mogą być naprawdę duże. Natomiast generator zapewnia, że nawet awaria sieci nie zdezorganizuje funkcjonowania gospodarstwa. Dlatego jest to niemalże niezbędny sprzęt, który powinien znaleźć się wszędzie tam, gdzie hodowane są zwierzęta czy uprawiana jest ziemia” – wyjaśnia ekspert z firmy CAMARA POLSKA.

Czym wyróżniają się agregaty prądotwórcze odpowiednie dla gospodarstw rolnych?

Generator prądu należy wybrać pod kątem tego, ile urządzeń będzie obsługiwał i do czego będzie wykorzystywany na wypadek przerwy w dostawie prądu przez sieć.

Agregaty różnią się od siebie mocą, poziomem emitowanego hałasu, mają także inne gabaryty i konstrukcję. Na uwagę zasługują generatory wyposażone w praktyczne kółka, które umożliwiają ich łatwe przemieszczanie i przestawianie. Oprócz tego dobrze postawić na sprzęt wyposażony w specjalny mechanizm zapobiegający wahaniom napięcia przy zmianie obciążenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas