Artykuł sponsorowany Zastosowanie agregatów prądotwórczych w pracach terenowych

Zastosowanie agregatów prądotwórczych w pracach terenowych

Współcześnie ciężko wyobrazić sobie nasze życie bez dostępu do energii elektrycznej. Pomimo to nie zawsze istnieje możliwość doprowadzenia sieci energetycznej, zwłaszcza w przypadku początkowych etapów prac budowlanych czy działek rekreacyjnych położonych poza miastem. W takiej sytuacji rozwiązaniem stają się urządzenia, jakimi są agregaty prądotwórcze. 

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie będące samodzielnym oraz niezależnym od zasilania elektrycznego źródłem prądu. Wyposażony jest on w silnik spalinowy, a także prądnicę synchroniczną oraz rozdzielnicę elektryczną, za pomocą których wytwarza energię elektryczną. Oprócz tego urządzenia te wyposażone są także we wszelkiego rodzaju zabezpieczenia oraz wbudowane zbiorniki na paliwo. 

Gdzie sprawdzi się agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze znajdują zastosowanie przede wszystkim w przypadku prac terenowych na placach budowy, do których nie została jeszcze doprowadzona sieć energetyczna. Za ich pomocą z powodzeniem mogą być zasilane różnorodne elektronarzędzia czy oświetlenie. Oprócz tego bardzo często są one również stosowane w przypadku prac leśnych, parkowych, drogowych czy też rozbiórkowych obiektów bez zasilania elektrycznego. Dodatkowo agregaty prądotwórcze doskonale sprawdzają się również na działkach rekreacyjnych, które pozbawione są dostępu do elektryczności. Generowany przez nie prąd może być wykorzystany do podłączenia kosiarki elektrycznej, oświetlenia, czy też po prostu zapewniania energii elektrycznej w tym miejscu. 

Jakie są najważniejsze parametry agregatów prądotwórczych wykorzystywanych w pracach terenowych?

Przeznaczone do zastosowania podczas prac terenowych agregaty prądotwórcze, które można znaleźć między innymi w ofercie firmy Sochacki-Serwis to modele, które generują hałas na poziomie od 90 do 95 dB. W związku z tym mogą być one stosowane wyłącznie na zewnątrz, w obszarach, które nie wymagają zachowania ciszy. Dodatkowo cechują się one wysoką wydajnością oraz niezawodnością przy jednocześnie stosunkowo niewielkich kosztach eksploatacyjnych. Ich moc maksymalna może wynosić nawet do 3 kW, a czas przez który są one w stanie zapewnić zasilanie elektryczne waha się od 2 do nawet niemal 4 godzin w zależności od modelu. Z kolei stosowane w nich zbiorniki na paliwo mają pojemność nie mniejszą niż 3 litry. Ponadto tego typu agregaty prądotwórcze mogą być także wyposażone opcjonalnie w licznik motogodzin oraz dodatkowe okablowanie, w zależności od potrzeb ich użytkowników.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas