Materiał Partnera Jaki agregat prądotwórczy będzie odpowiedni?

Jaki agregat prądotwórczy będzie odpowiedni?

Agregaty prądotwórcze są urządzeniami, które zapewniają dostęp do energii elektrycznej w sytuacji awaryjnej bądź braku zasilania z sieci zewnętrznej. Dobiera się je w taki sposób, aby mogły zasilać wszystkie bądź tylko wybrane urządzenia w danym fragmencie sieci, dlatego też parametry agregaty należy zawsze oceniać w kontekście potrzeb konkretnych osób.

Agregat prądotwórczy do domu

Agregat elektryczny który jest dobry, ma moc od 0,5 do kilku woltoamperów oraz jest przenośny. Urządzenie, które ma więcej mocy, będzie umieszczane na kołach i nie będzie opcji częstego przenoszenia. Agregat prądotwórczy który chcemy zakupić do naszego domu, nie mieć zbyt dużej mocy, ale agregat w np. gospodarstwie rolnym już tak.

Agregat prądotwórczy na budowę

Agregaty prądotwórcze bardzo często używane są na budowie. W większości przypadków nie ma możliwości podłączenia się do sieci elektrycznej w takim miejscu, a agregat umożliwia zasilanie urządzeń takich jak spawarka, młot elektryczny czy nawet betoniarka. Należy jednak pamiętać o tym, że takie urządzenia niestety mają duże wymagania pod względem mocy i najtańszy agregator się po prostu nie sprawdzi. Dobry agregator prądotwórcz powinien mieć możliwość szybkiego serwisu, ponieważ gdy dojdzie do awarii może wystąpić problem z kontynuowaniem prac na budowie. Niektóre serwisy w momencie awarii proponują sprzęt zastępczy. W takim przypadku jest to idealna opcja.

Agregat prądotwórczy do spawarki

Spawarka jest urządzeniem o bardzo wysokiej mocy, zatem jeśli chcemy kupić dobry agregat prądotwórczy do spawarki, musi on posiadać bardzo wysoką moc. Agregat o mocy około 2 KW, który bez problemu poradzi sobie z zasilaniem betoniarki, może być zbyt słaby do spawarki. Najlepszym wyborem w takim przypadku będzie agregat prądotwórczy z minimum 7 KW. Wiąże się to z większymi kosztami, ale taki agregat bez wątpienia jest bardzo trwały, wytrzymały i wykonany z podzespołów naprawdę wysokiej jakości. Oczywiście wiele zależy również od spawarki, gdyż mała spawarka potrzebuje znacznie mniej prądu niż duża. Tanie agregaty mają zazwyczaj zawyżane moce i przy długiej pracy mogą się bez powodu wyłączać. Warto postawić na profesjonalną firmę, np. ETA, której specjalizacją jest produkcja agregatów prądotwórczych. Zawsze lepiej postawić na wysokiej jakości produkt, przy którym będziemy mieć pewność że nie zepsuje się zbyt szybko. Warto również zwrócić szczególną uwagę na gwarancję, gdyż może się przydać w wielu przypadkach.

Opracowanie:

ETA

Poznań , Szczepanowskiego 6

Podziel się