Artykuł sponsorowany Wyroby z blach perforowanych przeznaczone dla przemysłu i nie tylko

Wyroby z blach perforowanych przeznaczone dla przemysłu i nie tylko

Blachy perforowane są jednym z materiałów bardzo często poddawanych specjalistycznej obróbce. To właśnie sporo możliwości w tym zakresie zapewnia dostosowanie konkretnych elementów do oczekiwań klienta, a w połączeniu z wysoką wytrzymałością sprawia, że wyroby takie świetnie sprawdzają się m.in. w przemyśle. Gdzie dokładnie się je stosuje i co jeszcze stworzyć można z blach ze specjalnymi otworami?

Charakterystyczne otwory

Perforacja oznacza tworzenie otworów o określonej średnicy w wybranym materiale. W przypadku blach daje to możliwość tworzenia wielu wyrobów sprawdzających się doskonale w przemyśle czy rolnictwie. Powstałe w ten sposób sita są bowiem jednym z najważniejszych elementów maszyn rolniczych, takich jak np. wialnie czy czyszczalnie. Dzięki sporym możliwościom w zakresie obróbki blach perforowanych można z nich wykonywać również charakterystyczne kosze, które później stosowane są w branży spożywczej np. do produkcji sera.

Co ciekawe, z blach perforowanych można przygotować również szereg wyrobów doskonale sprawdzających się nie tylko w przemyśle. Taki materiał idealnie nadaje się do tworzenia krzeseł, stołów czy nawet balustrad. Renomowani producenci elementów z blach perforowanych zajmujący się ich profesjonalną obróbką, tacy jak np. firma Sitono, są w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenie związane z przygotowaniem wyrobów z blachy perforowanej. Jakie możliwości w tym zakresie oferują?

Specjalistyczna obróbka blachy

Stworzenie arkusza blachy perforowanej wymaga odpowiednich możliwości technologicznych. To właśnie nowoczesny park maszynowy pozwala renomowanym producentom wyrobów z takiego rodzaju blachy na wykonanie jej w sposób zgodny z oczekiwaniami klienta. Głównym kryterium są wzory perforacji – mogą to być nie tylko okrągłe otwory, ale też podłużne czy w kształcie figur geometrycznych. Plaster miodu, lilijka, krzyżyk, koniczynka – to tylko niektóre z propozycji renomowanych producentów blach perforowanych. Możliwe jest też łączenie poszczególnych otworów i umieszczanie ich na arkuszu w sposób określony w projekcie.

Taka obróbka daje więc możliwość stworzenia blach perforowanych o indywidualnym charakterze, co z kolei zapewnia przystosowanie ich do konkretnego typu eksploatacji. Specjaliści oferują w ramach kompleksowych usług m.in. wykrawanie blach w technologii CNC. To gwarancja precyzji, co pozwala stworzyć na blasze m.in. logotypy firm. Zakłady zajmujące się produkcją blach perforowanych i wyrobów z tego materiału wykonują też perforację specjalną w różnych wariantach. W ten sposób tworzy się m.in. blachy antypoślizgowe czy tarkowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas