Artykuł sponsorowany Czym różnią się od siebie sita karbowane wielo- i jednokarbowe?

Czym różnią się od siebie sita karbowane wielo- i jednokarbowe?

Sita karbowane są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Należy jednak wyróżnić ich podstawowe warianty, które określa się względem zastosowanej technologii składania drutów. Wykonanie tej czynności co kilka karbów powoduje powstanie sit wielokarbowych, natomiast w przypadku składania drutów w każdym karbie mówimy o sitach jednokarbowych. Czym dokładnie się od siebie różnią i gdzie się je stosuje?

Charakterystyczny splot płócienny

Sita karbowane wyróżniają się zastosowaniem specyficznego splotu płóciennego. Zapewnia on bowiem bardzo dobrą wytrzymałość i możliwość szerokiego zastosowania takiego sita. Warto zwrócić uwagę na poszczególne ich rodzaje, w tym model wielokarbowy. Splatane są one co trzeci, piąty lub siódmy karb, a oczko wynosić może od 8 do nawet 50 mm. Karbowana struktura sprawia, że sita tego typu z powodzeniem nadają się jako elementy ozdobny i jednocześnie w pełni funkcjonalny, np. ogrodzenie.

Dodatkowym atutem jest odporność na trudne warunki, dzięki czemu sita te mogą być stosowane w części zewnętrznej posesji jako osłony czy obudowy. Z modeli wielokarbowych powstają praktyczne woliery i boksy, w których również wykorzystuje się wariant jednokarbowy. Niezależnie od podtypu, sita karbowane należy zamówić u sprawdzonego producenta. Jednym z nich jest bez wątpienia firma SIT-POL, która może dostarczyć klientowi sita w wybranej przez niego konfiguracji. Mogą to być nawet sita wielokarbowe przygotowane do eksploatacji w charakterze osłony krat. Czym natomiast wyróżniają się modele jednokarbowe?

Sita jednokarbowe

Drut złożony w każdym karbie daje możliwość wykonania trwałych sit jednokarbowych. W takim wariancie są one rekomendowane szczególnie do przesiewania wszelkiego rodzaju materiałów sypkich czy kruszców. Wykorzystane w przesiewaczach muszą charakteryzować się przede wszystkim wysoką wytrzymałością i przystosowaniem do przenoszenia zmiennych naprężeń zginających i rozciągających, które w takich właśnie specjalistycznych maszynach występują. Z tego względu warto postawić na renomowanego producenta, który wykona je w sposób właściwy i gwarantujący ich wysoką jakość.

Dzięki temu można za pomocą sit jednokarbowych z powodzeniem przesiewać kopaliny, a nawet sypkie artykuły spożywcze. Posiadające taką strukturę materiały budowlane i kruszywa również są oddzielane właśnie na sitach jednokarbowych, co ułatwia niezmienna wielkość prześwitu oczek. Są zatem zdecydowanie gęstsze, a ich oczka mogą być o wiele mniejsze niż w przypadku sit wielokarbowych i wynosić nawet 1 mm. Konkretny rodzaj sit karbowanych warto zlecić do realizacji sprawdzonemu dostawcy, który przygotuje je zgodnie z oczekiwaniami klienta i tym samym zapewni możliwość efektywnego i długotrwałego korzystania z nich.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas