Materiał Partnera Wydłużona żywotność agregatu prądotwórczego – serwis i konserwacja

Wydłużona żywotność agregatu prądotwórczego – serwis i konserwacja

Korzystanie z agregatów prądotwórczych jest w wielu przypadkach możliwością uruchomienia urządzeń elektrycznych, które nie mają dostępu do głównego źródła zasilania. Wydajny agregat będzie charakteryzował się odpowiednią mocą maksymalną i znamionową, co pozwoli wygenerować pożądaną energię elektryczną. Należy jednak pamiętać o właściwym serwisowaniu takiego urządzenia.

Kluczowa konserwacja agregatu

Agregaty prądotwórcze nierzadko działają pod pełnym obciążeniem, co wymusza intensywną pracę wszelkich podzespołów. Silniki wysokoprężne znajdujące się w takich urządzeniach muszą pracować na najwyższych obrotach w celu wygenerowania odpowiedniej ilości energii elektrycznej. Kluczowe w utrzymaniu długiej żywotności agregatu prądotwórczego jest jego konserwacja. Tę należy zlecić specjalistycznemu serwisowi, jakim bez wątpienia jest firma Pol Mini Energo zajmująca się także sprzedażą agregatów różnego typu.

Serwis realizujący czynności w zakresie konserwacji awaryjnych źródeł zasilania zadba o sprawdzenie stanu poszczególnych ich podzespołów. Ocena ich zużycia pozwoli wyeliminować komponenty mogące doprowadzić do poważnych usterek agregatu. Kontrolowany jest też stan płynów eksploatacyjnych, bez których trudno wyobrazić sobie efektywną pracę awaryjnych źródeł zasilania. Niekiedy jednak nawet przy regularnej konserwacji agregaty prądotwórcze ulegają uszkodzeniom. Co w takiej sytuacji są w stanie zaproponować specjalistyczne serwisy tego typu urządzeń?

Naprawa agregatu prądotwórczego

Zbyt intensywna eksploatacja agregatu lub jego niewłaściwe użytkowanie może doprowadzić do problematycznych awarii. Spięcia czy uszkodzenia silników wysokoprężnych montowanych w wysokiej klasy agregatach to niektóre z powodów, dla których konieczna jest pomoc sprawdzonego serwisu agregatów prądotwórczych. Specjaliści działający w tej branży są w stanie zająć się wieloma typami usterek, dysponując częściami zamiennymi zarówno do agregatów dużych, jak i małych.

Awaria rozdzielnicy, prądnicy czy wspomnianego silnika spalinowego to najczęstsze przyczyny spadku efektywności czy nawet braku możliwości uruchomienia agregatu. Naprawę w sposób profesjonalny wykonają fachowcy z dobrego serwisu – nie warto decydować się na działanie we własnym zakresie. Może ono przynieść bowiem więcej szkód, niż korzyści. W niektórych przypadkach jest także niebezpieczne, o czym należy pamiętać. Dobry serwis agregatów prądotwórczych poradzi sobie nawet z poważnymi usterkami. Niekiedy takie rozwiązanie pozwala uniknąć dużych kosztów związanych z zakupem nowego awaryjnego źródła zasilania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas