Materiał Partnera Czym powinny charakteryzować się zasilacze awaryjne do dużych sieci komputerowych?

Czym powinny charakteryzować się zasilacze awaryjne do dużych sieci komputerowych?

Zapotrzebowanie na energię rozbudowanych sieci komputerowych jest spore. Ilość pracujących jednocześnie urządzeń sprawia, że wszelkie awarie stają się bardzo problematyczne. Z tego względu przy takich sieciach montuje się specjalistyczne systemy zasilania awaryjnego, które składają się z wydajnych zasilaczy gwarantujących określony czas podtrzymania. Czym jeszcze się wyróżniają?

Wysoka sprawność zasilacza

Zasilacze awaryjne to urządzenia, które w toku intensywnej eksploatacji emitują sporo ciepła. Wymusza to wdrożenie efektywnych rozwiązań w zakresie chłodzenia pomieszczeń oraz znajdujących się w nich zasilaczy, dlatego warto postawić na modele charakteryzujące się wysoką sprawnością. To właśnie dzięki niej straty własne są znacząco ograniczane, co wpływa na niższą emisję energii cieplnej i tym samym szereg oszczędności z tego wynikających. Specjalistyczne zasilacze awaryjne do dużych sieci komputerowych są również wyposażone w tryb ekonomiczny.

Dzięki niemu ograniczana jest redukcja kosztów pracy poprzez uruchomienie takiego trybu w wybranych okresach. Doskonale sprawdza się to chociażby w porze nocnej, kiedy większość urządzeń jest wyłączona, a zapotrzebowanie na energię znacznie mniejsze. Tego typu zasilacze awaryjne można znaleźć wyłącznie w ofercie renomowanych dystrybutorów, takich jak np. Comex S.A. – firma ta proponuje nowoczesne rozwiązania dla dużych sieci komputerowych, ale nie tylko. Czym jeszcze powinny wyróżniać się wydajne zasilacze zapewniające podtrzymanie energii w przypadku awarii?

Nowoczesne rozwiązania

Napięcie wyjściowe w zasilaczach awaryjnych musi utrzymywać się na odpowiednim poziomie. Jego parametry nie powinny być zaburzone nawet przy występowaniu zakłóceń energetycznych, co zapewniają wydajne zasilacze. Zastosowanie nowoczesnych interfejsów komunikacyjnych znacząco ułatwia korzystanie z całego systemu, a dodatkowe rozwiązania zapewniają możliwość integracji z innymi układami. Wysokiej klasy zasilacze awaryjne do dużych sieci komputerowych są również w pełni bezpieczne.

W tym zakresie oferują one bowiem m.in. zdalne odłączenie zasilania odbiorników przy wystąpieniu pożaru, a specjalny panel pozwala uzyskać informacje o wszelkich zdarzeniach dzięki ich rejestrowaniu przez urządzenie. Zasilacze awaryjne dla dużych sieci komputerowych są zatem w stanie efektywnie podtrzymać dostęp do energii nawet w przypadku sporych problemów z jej dostarczeniem do odbiorników. Warto jednak pamiętać, by zasilacz zakupić u sprawdzonego dystrybutora – będzie on w stanie zaproponować model o parametrach odpowiednich do konkretnego typu eksploatacji.

Opracowanie:

Comex S.A.

Gdańsk , Galaktyczna 37

Podziel się