Artykuł sponsorowany W jaki sposób działają kotłownie ekologiczne?

W jaki sposób działają kotłownie ekologiczne?

Ochrona środowiska to jeden z tematów, z którym w obecnych czasach można spotkać się najczęściej. Powstają coraz to nowsze metody dbania o planetę. Ekologia to pojęcie, które nikomu nie jest obce i coraz chętniej wprowadzane do życia codziennego. Dobrym sposobem ochrony środowiska są kotłownie ekologiczne służące do zwalczania smogu i zanieczyszczeń powietrza. Czym są i jak działają? Sprawdź szczegóły. 

Jak działają kotłownie ekologiczne? 

Kotłownie ekologiczne to systemy służące do zminimalizowania zanieczyszczeń, jakie emitują ogrzewania centralne. To urządzenia automatyczne, które nie wymagają dużej pracy i są łatwe w czyszczeniu. Kotłownie ekologiczne zyskały dużą sympatię wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Działają dzięki zastosowaniu paliw pochodzenia roślinnego. Takie rozwiązanie jest bardzo tanie oraz wysoce proekologiczne. Kotły ekologiczne występują w kilku rodzajach. Obecnie stosuje się:

  • kotły na drewno,

  • kotły na pellet, 

  • kotły na brykiet, 

  • kotły na słomę, 

  • kotły na ziarna zbóż, 

  • kotły na pestki owoców. 

Stosowanie surowców tych jako opał pozwala na redukcję uwalnianego do atmosfery dwutlenku węgla. Biomasa spalana w kotłach ekologicznych zapobiega powstawaniu efektu cieplarnianego. Urządzenia tego typu zapewniają także zmniejszenie ilości spalanego paliwa. 

Zalety kotłów ekologicznych 

– Mimo iż kotły ekologiczne potrzebują dużo miejsca na montaż, ich zastosowanie przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim przyczyniają się do ochrony środowiska, które z roku na rok jest coraz bardziej zanieczyszczone. Ponadto, przemyślana konstrukcja urządzeń pozwala na zachowanie czystości także w domu — informuje przedstawiciel firmy Euroinst Jamróz

Zastosowanie kotłów ekologicznych to także duża oszczędność pieniędzy. Ich zakup szybko się zwraca. Samo urządzenie może wymagać inwestycji dużych środków finansowych, jednak ekologiczny opał jest dużo tańszy w porównaniu, na przykład z węglem. Dodatkowo obsługa kotłów nie jest zbyt wymagająca. Wystarczy uzupełnić pięć biomasą raz na trzy dni. Kotły same pobierają odpowiednią ilość paliwa z zapasu. Ich budowa składa się także z samoczynnie czyszczącego się paleniska. Spalanie biomasy w kotłowni ekologicznej jest w pełni kontrolowane. Paliwo pobierane jest z zasobnika i spalane na podstawie ustawionych parametrów. 

Kolejną zaletą rozwiązania tego typu jest czystość. Podczas spalania powstaje dużo mniejszą ilość popiołu niż w tradycyjnych piecach. Można go wykorzystać jako nawóz mineralny. 

Jak widać, kotły ekologiczne to urządzenia zapewniające dużą dbałość o środowisko naturalne. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas