Artykuł sponsorowany Ciśnieniowe czy bezciśnieniowe - poznaj dwa oblicza podgrzewaczy wody

Ciśnieniowe czy bezciśnieniowe - poznaj dwa oblicza podgrzewaczy wody

Dostęp do ciepłej wody w budynkach mieszkalnych może być zapewniony na kilka sposobów, co wynika z faktu, że nie wszystkie obiekty tego typu wyposażone są w centralne przygotowanie ciepłej wody użytkowej (np. we współpracy z siecią miejską). W takim przypadku niezbędne jest zapewnienie jej we własnym zakresie, przy pomocy specjalnie dobranych urządzeń, gdzie do najpopularniejszych rozwiązań należą ciśnieniowe i bezciśnieniowe podgrzewacze wody.

Co warto wiedzieć o ciśnieniowych i bezciśnieniowych podgrzewaczach wody

Wbrew pozorom sytuacje, gdy budynek mieszkalny nie jest podłączony do grzewczej sieci nie należą do rzadkości. Dotyczy to głównie starego budownictwa, kamienic, a także niektórych domków jednorodzinnych, gdzie obiekty te potrzebują zastosowania odpowiednich instalacji i urządzeń zapewniających bezproblemowy dopływ wody ciepłej. Na szczęście w ofercie firm zajmujących się sprzedażą urządzeń i systemów grzewczych, tak jak ma to miejsce w przypadku firmy Term-Gaz Jan Chrobak, dostępne są zróżnicowane rozwiązania, które doskonale sprawdzą się gdy nie ma możliwości skorzystania z ciepłej wody dostarczanej siecią grzewczą. Warto przy tym wspomnieć, że do najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie zaliczyć należy podgrzewacze ciśnieniowe i bezciśnieniowe, które dodatkowo dzielą się na pojemnościowe (służą do podgrzania i przechowywania ciepłej wody do momentu, w którym będzie ona potrzebna, podgrzewając wodę zgromadzoną w zbiorniku) i przepływowe (nie magazynują ciepłej wody, a jedynie podgrzewają ją w momencie, kiedy jest potrzebna). Nie należy jednak zapominać, że:

  • podgrzewacze ciśnieniowe - umożliwiają podłączenie i obsługę kilku punktów poboru c.w.u.. Dodatkowo pozbawione są one zasobnika zaś samo podgrzanie odbywa się poprzez przepłyniecie wody użytkowej, pod ciśnieniem, przez zbiornik grzejny wyposażony w grzałki elektryczne (pojemność zbiorników sięga nawet 200 litrów),
  • podgrzewacze bezciśnieniowe - zasilają ciepłą wodą tylko jeden punkt poboru i wymagają specjalnej baterii trójdrogowej, zaś woda pobierana i ogrzewana jest tylko w momencie odkręcenia kurka. W przeciwieństwie do podgrzewaczy ciśnieniowych posiadają one stosunkowo niewielkie zbiorniki (pojemność zawiera się w przedziale od 5 do 15 litrów).

Na co zwracać uwagę przy wyborze podgrzewacza

Planując zakup podgrzewacza wody warto skrupulatnie przeanalizować tego typu inwestycję. Niemniej jednak to przede wszystkim typ budynku oraz jego umiejscowienie i wielkość, a także potrzeby domowników i liczba punktów poboru czy sposób rozmieszczenia pomieszczeń, do których planujemy doprowadzić ciepłą wodę, decydują o tym, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Nie mniej ważna jest tu również moc urządzenia (uzależniona od indywidualnego zapotrzebowania na ciepłą wodę), a także ciśnienie wody (dotyczy przede wszystkim podgrzewaczy przepływowych) oraz pojemność (dla podgrzewaczy pojemnościowych, w których pojemność zbiornika powinna odpowiadać liczbie osób korzystających z ciepłej wody oraz punktów poboru ciepłej wody).

Wykorzystanie podgrzewaczy wody, zarówno ciśnieniowych, jak i bezciśnieniowych, to rozwiązanie ze wszech miar godne polecenia, przy czym przy doborze odpowiedniego urządzenia warto zasięgnąć opinii specjalistów, którzy podpowiedzą, jakie z tych rozwiązań będzie najodpowiedniejsze w danym przypadku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas