Artykuł sponsorowany Urządzenia do pomiarów ciągłych w przemyśle od firmy Elmetron

Urządzenia do pomiarów ciągłych w przemyśle od firmy Elmetron

W produkcji często musi zachodzić stała kontrola procesów produkcyjnych. Przyrządy  do pomiarów ciągłych służą do nieprzerwanego monitoringu w przemyśle, w celu badania istotnych parametrów. Do tego celu służą zarówno proste urządzenia do sprawdzania jednego parametru, jak i bardziej zaawansowane do kontroli wielu funkcji, programowanych według potrzeb klienta. Wszystkie te narzędzia do ciągłego mierzenia dostępne są w ofercie firmy Elmetron.

Jakie zastosowanie w przemyśle mają mierniki do pomiarów ciągłych?

Podczas różnych procesów przemysłowych używa się mierników w celu kontroli procesów produkcyjnych. Wśród popularnych opcji są urządzenia mierzące w sposób nieprzerwany m.in.

  • ph;

  • potencjał redox;

  • przewodność;

  • zasolenie;

  • ilość tlenu zawartego w wodzie lub powietrzu;

  • wilgotność;

  • temperaturę.

Tego typu urządzenia są zaawansowane technologiczne i są m.in sterowane komputerowo, będące z nim w ciągłej łączności w razie potrzeby. Ponadto mogą współpracować z głowicami zanurzeniowymi lub przepływowymi w rurociągach. Montowane czujniki dobiera się do składu chemicznego oraz stężenia, temperatury, ciśnienia danej cieczy. Jak mówi pracownik firmy Elmetron

Ponieważ każde badane środowisko jest inne, urządzenie do pomiarów jest programowane według potrzeb klienta, które są analizowane za pomocą ankiety.

Rodzaje przyrządów przemysłowych do stałej kontroli pomiarowej

Wybór odpowiedniego miernika zależy od konkretnych potrzeb, związanych z  dokładnością pomiarów czy ich specyfiką. Dlatego są trzy warianty przyrządów: prosty w korzystnej cenie z serii 421 oraz wersja rozbudowana o wiele dodatkowych funkcji z serii 801. Opcja z serii 804 odnosi się do miernika czterokanałowego, który może zostać zaprogramowany według potrzeb użytkownika. Wieloparametrowe przyrządy przemysłowe do pomiarów ciągłych umożliwiają monitorowanie do 4 miejsc pomiarowych pod względem jednej funkcji lub 4 funkcji w jednym miejscu. Zostaje to zaprogramowane według potrzeb klienta przez producenta urządzenia. Dodatkowa wygoda urządzenia z serii zaawansowanej to możliwość podłączenia zdalnego sterowania za pomocą panelu na odległość 1 m.

Opracowanie:

Elmetron

Zabrze , Witosa 10

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas