Artykuł sponsorowany Pakowanie MAP – na czym polega?

Pakowanie MAP – na czym polega?

Pakowanie MAP, czyli wypompowanie powietrza z opakowania z żywnością i zastępowanie go odpowiednim gazem, to jeden z najbardziej efektywnych sposobów zabezpieczenia produktów spożywczych. System MAP pozwala zachować wiele właściwości artykułów i eliminuje konieczność używania konserwantów w celu utrzymania pierwotnego wyglądu i smaku żywności. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega ten proces.

Mieszalniki gazów – jakie gazy są wykorzystywane do pakowania MAP?

Pakowanie w modyfikowanej atmosferze ochronnej odbywa się z zastosowaniem trzech podstawowych gazów – dwutlenku węgla, azotu i tlenu, które mogą przyjmować postać czystą lub być wtłaczane w formie mieszanki. Zdarza się, że do stworzenia tych drugich wykorzystuje się także gazy szlachetne ze szczególnym uwzględnieniem argonu i helu. W zależności od potrzeb danej serii stosuje się mieszanki gotowe bądź sporządzane na miejscu w wybranym stężeniu za pomocą mieszalników do gazów dostępnych w ofercie Labsolution sp. z o.o.

Pakowanie w atmosferze ochronnej – co powinieneś wiedzieć?

Atmosfera ochronna to jedna z najbardziej pożądanych opcji dodatkowych w pakowarkach próżniowych. Produkty kruche, podatne na zmianę konsystencji czy z krótkim okresem przydatności do spożycia, wymagają specjalnego traktowania i zastosowania gazu dopasowanego do ich potrzeb. Aby uzyskać pożądane właściwości, atmosfera musi zostać zmodyfikowana, a żywność umieszczona w specjalnych opakowaniach atmosferycznych. Zastosowanie gazów obojętnych to najlepszy sposób ochrony przed chemicznym rozkładem wskutek utlenienia lub rozkładem biologicznym w wyniku działania mikroorganizmów. W odróżnieniu od pakowania próżniowego system MAP pozwala zachować pełną kontrolę nad składem środowiska wewnątrz pojemnika i zapobiega rozwojowi mikroorganizmów beztlenowych. To optymalny wybór do zakładów zajmujących się sprzedażą żywości wytwarzającej naturalne soki i wymagającej specjalnej atmosfery np. większej ilości tlenu czy dwutlenku węgla. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas