Materiał Partnera Recykling folii istotnym elementem racjonalnej gospodarki odpadami

Recykling folii istotnym elementem racjonalnej gospodarki odpadami

Wielu ludziom trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez wykorzystania foliowych opakowań. Są one lekkie, stosunkowo wytrzymałe i niezwykle praktyczne, jednak ich rozkład trwa niezwykle długo, przez co jest szkodliwy dla środowiska. Warto zdecydować się zatem na oddanie tego typu surowców wtórnych do specjalnych punktów, dzięki czemu uda się poddać się je ponownemu przetworzeniu.

Szerokie zastosowanie folii

Folie wykonane z tworzywa sztucznego to poważne zagrożenie dla środowiska. Ich długi czas rozkładu powoduje, że są one znacznym zanieczyszczeniem, jednak z powodzeniem można je odzyskiwać w procesie recyklingu. Folia jest obecnie niezwykle szeroko wykorzystywana w elementach użytkowanych w życiu codziennym. To przede wszystkim rozmaite opakowania z tworzyw sztucznych, które powinny być ponownie przetwarzane przez specjalistyczne zakłady. Najczęściej jednak trafiają nieposortowane do pojemników na różne odpady, co utrudnia ich recykling.

Folia może również służyć w budownictwie, a także ma zastosowanie przemysłowe. W zależności od konkretnego zastosowania do produkcji folii wykorzystuje się poszczególne tworzywa. Najpopularniejszy jest polietylen, a także polipropylen, z których tworzy się większość dostępnych na rynku opakowań foliowych. Warto zadbać o ich powtórne przetworzenie i oddać je do renomowanego skupu, jakim jest firma Eco-Pacz. Jest ona w stanie przyjąć wszelkiego rodzaju folie i zająć się ich recyklingiem, co ma pozytywny wpływ na środowisko. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania?Wiele atutów ponownego przetwarzania folii

Folia traktowana jako surowiec wtórny jest w procesie recyklingu przetwarzana na specjalny regranulat. To właśnie z niego możliwe jest dalsze przygotowywanie wyrobów z tworzyw sztucznych, które nie tracą swoich pierwotnych właściwości. Z tego względu ich recykling jest niezwykle opłacalny – kupno nowych folii jest znacząco ograniczane poprzez wykorzystanie przygotowanego właśnie w powtórnym przetworzeniu regranulatu. Najważniejszym jednak atutem takiego rozwiązania jest znaczne zniwelowanie zanieczyszczania środowiska spowodowanego bardzo długim rozkładem foliowych wyrobów.

Renomowane skupy surowców wtórnych przyjmujące elementy z tworzyw sztucznych dbają o ich właściwe dalsze wykorzystanie, co przekłada się na ograniczenie produkcji foliowych wyrobów. Co ciekawe, powstały w wyniku ponownego przetwarzania produkt można z powrotem poddać recyklingowi. Nawet przy wielokrotnym powtórzeniu procesu folia nie traci na jakości i nadal zapewnia wytrzymałość na odpowiednim poziomie.

Podziel się