Materiał Partnera Stacje demontażu pojazdów, części do samochodów, złomowanie

Stacje demontażu pojazdów, części do samochodów, złomowanie

Niekiedy naprawa samochodu przewyższa wartość auta, lub po wypadku nie ma właściwie co zbierać. Wówczas auto przeznaczane jest na złot. Jednak jego rozbiórka nie może odbyć się tak po prostu w domowym garażu, z założeniem, że może część sprzedamy. Niezbędna jest do tego stacja demontażu pojazdów, w której proces ten zostanie przeprowadzony w sposób profesjonalny i bezpieczny. Oczywiście niektóre elementy poddawane są tzw. recyklingowi i sprzedawane jako części zamienne do samochodów. Jednak w stosunku do całej  reszty przeprowadzane jest złomowanie. Wyspecjalizowane firmy zajmują się skupem uszkodzonych aut, dzięki czemu z samochodu, z którego nic już nie będzie możemy przynajmniej niewielką kwotę odzyskać.

Demontaż pojazdów i sprzedaż części samochodowych

Demontaż pojazdów powinien być odpowiednio przeprowadzany, z odpowiednim zabezpieczeniem wszelkich ewentualnych substancji i części niebezpiecznych. Najczęściej część elementów nadaje się do ponownego wykorzystania, gdyż są w dobrym stanie technicznym, czy np. drzwi lub klapa bagażnika nie posiadają żadnych zarysowań. Tutaj pojawia się określenie Autoszrot, czyli miejsce w którym prowadzona jest sprzedaż części samochodowych.

Kasacja i złomowanie pojazdów

Zwykle z samochodów, które docierają do stacji demontażu wymontowuje się wszelkie elementy, na których można jeszcze zyskać, a następnie odbywa się kasacja pojazdów i i złomowanie. Jeśli naprawa nie jest możliwa lub jest całkowicie nieopłacalna to jest to jedyne słuszne rozwiązanie dla właściciela samochodu. Wiele elementów metalowych po odpowiedniej obróbce może zostać ponownie wykorzystana, w związku z tym również auta i ich elementy przyczyniają się do recyklingu. Mimo iż ich istnienie wiąże się z emisją zanieczyszczeń, to ponowne wykorzystanie może w znacznym stopniu ją ograniczać.

Jeśli nasze auto uległo poważnej awarii lub wypadkowi i nie będziemy go już naprawiać, to dobrym rozwiązaniem jest sprzedanie go na złom. Wówczas przyjedzie po niego laweta, my otrzymamy zapłatę i odpowiedni dokument dla ubezpieczyciela o złomowaniu. Samochód zostanie rozmontowany, poddany recyklingowi i kasacji. Jet to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy samochód nie nadaje się do dalszej jazdy.

Podziel się