Artykuł sponsorowany Polskie hurtownie warzyw i owoców – czym wyróżniają się w UE?

Polskie hurtownie warzyw i owoców – czym wyróżniają się w UE?

Wiele polskich hurtowni warzyw i owoców można zaliczyć do nowoczesnych ośrodków magazynowania oraz transportowania żywności, których profesjonalizm, innowacyjna technologia oraz realizowanie idei proekologiczności, dostrzegane jest w całej Unii Europejskiej. Niektóre firmy krajowe dostarczają bowiem swoje produkty do krajów Europy Zachodniej, a inne – co nie świadczy o niższym poziomie ich działań – koncentrują się na rodzimym rynku, obsługując jednak wielkie zagraniczne koncerny. Mowa o tych niemieckich, francuskich, czy portugalskich.

Polska spichlerzem Europy?

Polska już w średniowieczu określana była mianem „spichlerza” Europy, będąc potęgą w produkcji oraz dystrybucji zbóż. Dzisiaj określenie to świetnie pasuje jednak do naszego kraju, ponieważ jesteśmy czołowym europejskim producentem warzyw oraz owoców. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, wśród których wyróżnić należy m.in. idealną do upraw różnych gatunków strefę klimatyczną. Modernizacja i restrukturyzacja gospodarstw rolnych, powoduje zaś znaczny wzrost produkcyjny, który nie wpłynął jednak na podejście rolników do prowadzenia swoich upraw. W porównaniu z gospodarstwami m.in. niemieckimi, nasze owoce i warzywa, są bardziej naturalne, wzrastając w warunkach wielokrotnie niewymagających wykonywania chemicznych oprysków. Jeśli chodzi zaś o statystyki, warto wiedzieć, że jesteśmy w UE jednymi z czołowych producentów wiśni, jabłek (co czwarte jabłko w Europie pochodzi z Polski), ziemniaków, truskawek oraz ogórków i marchwi. Tysiące ton warzyw i owoców wędruje zatem na niemieckie, francuskie, włoskie, hiszpańskie, czy brytyjskie stoły!

Znaczenie hurtowni warzyw i owoców

Łańcuch produkcji warzyw i owoców w Polsce zarówno tych do obrotu krajowego, jak i zagranicznego, sięgnął najwyższego stopnia profesjonalizmu, czego zazdroszczą nam również inni wielcy producenci europejscy produktów spożywczych roślinnych: Włochy, czy Hiszpania. Podstawowym ogniwem są bowiem zarówno małe, jak i olbrzymie pola uprawne, szklarnie, czy sady, które wielokrotnie uznawane są za proekologiczne. Hurtownie skupujące marchew, ziemniaki, cebulę, wiśnie, jabłka, gruszki, zioła, grzyby i dziesiątki innych darów natury, prowadzą bowiem restrykcyjną selekcję. Wybierane są tylko najlepsze gatunkowo warzywa i owoce, które są w bezpiecznych procesach pakowane, sortowane, a także oczyszczane. Ich przechowywanie jest zaś ustalone dla danego zbioru na podstawie danych laboratoryjnych! Nie istnieje zatem możliwość tego, że dane produkty trafią do sklepów nieświeże. Proces zarządczy oraz logistyczny, jest w polskich hurtowniach bardzo zautomatyzowany, co sprzyja optymalizacji czasu od zebrania plonu, do sprzedaży sklepowej. Polska dzięki temu plasuje się w ścisłej czołówce nie tylko producentów ilościowych w UE, ale przede wszystkim jakościowych! Takie hurtownie, jak LEMON, są zaś chlubą dla regionalnej oraz ogólnopolskiej gospodarki, co warto podkreślać. Godne uwagi jest również to, że wiele polskich sklepów – również tych małych – korzysta z usług rodzimych dostawców gwarantujących wysoką jakość, odrzucając produkty m.in. z Hiszpanii, których wielokrotnie nie można zaliczyć do proekologicznych… 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas