Materiał Partnera Dlaczego warto korzystać z produktów na bazie miodu?

Dlaczego warto korzystać z produktów na bazie miodu?

Miód możemy dodać do herbaty, ciasta czy na kanapkę, ale to nie wszystkie możliwości jego wykorzystania. Miód ma tak dużo dobrych właściwości, że możemy również korzystać z wielu kosmetyków i różnorodnych produktów powstałych na bazie miodu. Miód był wykorzystywany w celach pielęgnacyjnych już w starożytności. Dlaczego warto korzystać z kosmetyków powstałych na bazie miodu?

Właściwości miodu

Wszyscy wiemy o właściwościach bakteriobójczych miodu, dlatego zdecydowanie więcej powinniśmy spożywać go w okresie jesienno-zimowym. Te właściwości pomagają w usuwaniu toksyn z organizmu, stosowany zewnętrznie łagodzi różne podrażnienia skóry, a poza tym bardzo mocno nawilża. Co ciekawe, opóźnia także proces starzenia się komórek. Miód zawiera bardzo dużo witamin. Wyróżniamy różne gatunki miodów każdy z nich ma inne  oddziaływanie na nasz organizm. Przykładowo, miód lipowy doskonały jest na przeziębienia. Miód akacjowy sprawdzi się z kolei przy chorobach układu trawiennego. Dzięki tak wielu możliwościom, miód jest szeroko wykorzystywany w lecznictwie oraz w kosmetyce. Różnorodne produkty powstałe na bazie miodu, możemy kupić w profesjonalnym sklepie pszczelarskim P.P.H.U. Nektar Cecylia Badeńska, Waldemar Badeński, Małgorzata Guzowska.

Kosmetyki na bazie miodu i artykuły spożywcze

Kosmetyki na bazie miodu, to kosmetyki naturalne, bez sztucznych dodatków, które bardzo dobrze oddziałują na naszą skórę. Szczególnym ich rodzajem są mydełka miodowe, z woskiem pszczelim oraz pyłkiem pszczelim. Bardzo dobrze nawilżają skórę, wygładzają i natłuszczają. Można je używać przy każdym rodzaju cery, choć szczególnie przydatne są w przypadku cery suchej. Poza tym, na tyle jest delikatne i przystosowane dla skóry wrażliwej, że można je stosować także u dzieci. Kolejnym ciekawym produktem jest propolis, który może być składnikiem kremów czy balsamów, ale także stosowany jest w lecznictwie przy leczeniu trudno gojących się ran, liszajów, egzemy, łysienia czy opryszczce. Występuje w postaci tabletek, syropu lub kapsułek do ssania. Kolejnym ważnym produktem jest mleczko pszczele wpływa na wiele funkcji naszego organizmu nazywany jest „eliksirem życia”. Poza kosmetykami, miód jest także używany do produkcji artykułów spożywczych takich jak słodycze typu miodowe krówki, cukierki, karmelki mleczno-miodowe.

Podziel się