Artykuł sponsorowany Po co mierzy się parametry sieci elektrycznych?

Po co mierzy się parametry sieci elektrycznych?

Dostęp do energii elektrycznej w mieszkaniach i domach oraz całej infrastrukturze w kraju jest w XXI. wieku czymś oczywistym. Aby prąd dotarł do każdego użytkownika, musi odbyć się dostawa, w której trakcie prowadzonych jest wiele procesów kontrolnych. Analizatory i mierniki parametrów sieci są wykorzystywane w dziedzinie systemów monitorowania jakości energii elektrycznej

Zanim prąd dotrze do kontaktu, przechodzi zarówno przez analizator, jak i miernik energii, które są uważane za przyrządy wielofunkcyjne. Wykonują między innymi pomiary wielkości elektrycznych i dostarczają oceny kosztów związanych z dostawą. Kolejną ich funkcją jest umożliwianie przeglądu wyznaczonych wcześniej parametrów sieci elektroenergetycznej. Wskaźniki, o których mowa, odnoszą się do stopnia jakości gwarantowanej energii.             

Mierniki i analizatory są to urządzenia stosowane na szeroką skalę w procesie wyszukiwania odkształceń przebiegów czasowych napięcia i prądu w elektroenergetycznej sieci. Jest to jeden z głównych problemów, z którym spotykają się elektrownie dostarczające prąd. Standardy i normy, jakie powinna spełniać przenoszona energia, są wyznaczone w Prawie Energetycznym, zawierającym dokumenty normatywne w tym zakresie. Norma opisująca wymagania sprzedawanego prądu jest szczegółowo opisana w dokumencie PN-EN 501160:2010.

Wybór i zastosowanie mierników i analizatorów energii          

Obecne rozwiązania technologicznie w dziedzinie pomiaru elektryki pozwalają na połączenie systemu komunikacyjnego z wieloma rozwiązaniami automatyki. Mają zastosowanie najczęściej w rozdzielnicach energii i wskazują na takie parametry jak napięcie, częstotliwość sygnału i jakość przekazywanej energii.               

Dokonując wyboru urządzenia mierzącego i analizującego prąd przepływowy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Kupujący powinien przede wszystkim znać szczegółowo sposób wykorzystania urządzenia. Oferta tego typu sprzętu jest obszerna, najłatwiej dokonuje się zakupu przez sklep internetowy. Zanim jednak do tego dojdzie, należy zdecydować, czy bardziej odpowiedni będzie analizator mobilny, czy stacjonarny. Kolejna kwestia to dobór akcesoriów, które towarzyszą instalacji i pomagają jej spełniać prawidłowo zamierzone funkcję. Można także wziąć pod uwagę producenta. Szeroki asortyment jest proponowany zarówno u sprzedających z Polski, jak i z zagranicy.      

Przedsiębiorstwem oferującym szeroką gamę urządzeń pomiarowych, mierników, przetworników, a także czujników temperatury jest Sklep Lumeli. Kontaktując się z obsługą, można uzyskać profesjonalną poradę, dotyczącą zakupionego sprzętu.                   

Nowoczesne analizatory parametrów sieci             

Proponowane na rynku urządzenia analizujące mają zastosowanie w sieciach 1- i 3-fazowych systemów. Dopuszcza się tu układy 3- lub 4-przewodowe. Analizatory wykrywają wszelkie występujące anomalie napięciowe i za pomocą wykresów pokazują informację o napięciach i prądach. Projektowane obecnie analizatory nie tylko oceniają aktualne parametry. Niektóre z urządzeń pokazują też ewentualne straty i obliczają dodatkowe koszty generowane z poboru prądu. Wcześniejszy szczegółowy przegląd oferty, poprzedzający zakup mierników i analizatorów pomiarowych, umożliwia wybranie najlepszego rozwiązania dopasowanego do oczekiwań.     

 

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas