Artykuł sponsorowany Kiedy wynajem wózka widłowego jest bardziej opłacalny dla firmy niż jego zakup?

Kiedy wynajem wózka widłowego jest bardziej opłacalny dla firmy niż jego zakup?

Sprawne funkcjonowanie magazynu nie jest możliwe bez wózka widłowego. Pojazdy te umożliwiają szybszą pracę i odciążają pracowników, ponieważ nie muszą sami nosić ciężkich pudeł. Oczywiście sprawdzają się nie tylko w magazynach. Mają także zastosowanie w rolnictwie, sortowniach, dużych sklepach, transporcie i wielu innych branżach. Nie jest to niestety tani sprzęt. W jakich sytuacjach wynajem będzie bardziej opłacalny?

 

Zakup wózka widłowego – czy jest opłacalny?

 

Można powiedzieć, że zakup wózka widłowego jest wskazany tylko wtedy, kiedy korzysta się z niego naprawdę często. Wynajem mógłby być w tej sytuacji nieopłacalny. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba załatwiać wielu formalności związanych z wypożyczeniem wózka. Taka maszyna zawsze będzie gotowa do pracy i nie trzeba się będzie martwić o to, czy w danym momencie firma wypożyczająca posiada w swoim składzie gotowy do wynajęcia sprzęt. Wyjątkiem może się okazać sytuacja, w której wózek widłowy przestanie działać – wtedy konieczne stanie się wypożyczenie go w zastępstwie.

 

Minusem zakupu widlaka może być to, że inwestycja w niego nie jest tania, poza tym na zakupie koszty się nie kończą. Raz na jakiś czas, szczególnie przy częstym użytkowaniu, będzie on wymagał serwisowania, a także przeglądu – tłumaczy przedstawiciel firmy AMB Wózki Widłowe.

 

Kiedy wynajem wózka widłowego będzie bardziej opłacalny?

 

Wynajem wózków widłowych może okazać się o wiele bardziej korzystny dla firm, które rzadziej korzystają z takiego sprzętu. Przede wszystkim nie muszą one wtedy ponosić dużych kosztów związanych z zakupem takiego pojazdu. Nie muszą się również martwić o serwisowanie czy cykliczny przegląd. Jeżeli wózek widłowy się zepsuje, firma wynajmująca szybko wymieni go na działającą maszynę. To więc nie tylko spora oszczędność pieniędzy, ale też i zaoszczędzenie stresu.

 

Wynajem wózka widłowego to dobra inwestycja dla małych firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku. Zanim rozwiną własną działalność i skompletują sprzęt, na pewno lepiej będzie im korzystać z wynajmu. Czasami z tej opcji korzystają również duże przedsiębiorstwa. Dzieje się tak często przy awariach sprzętu lub po prostu przy realizacji większych zleceń.

 

Wózki widłowe można wynajmować zarówno na krótkie terminy, jak i długie – wszystko zależy od zapotrzebowań firmy. Warto więc się zastanowić, jakie rozwiązanie w tym przypadku będzie korzystniejsze dla przedsiębiorstwa.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas