Materiał Partnera Kiedy warto wykorzystać podnośnik koszowy?

Kiedy warto wykorzystać podnośnik koszowy?

Liczne prace remontowo-budowlane przeprowadzane są zazwyczaj na wysokości z wykorzystaniem rusztowań lub drabin. Takie rozwiązania nie zawsze zapewniają wystarczające bezpieczeństwo pracownikom. Lepiej zdecydować się na wynajem podnośnika koszowego, który cechuje się także zdecydowanie większym zasięgiem i umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Rodzaje podnośników koszowych

Wybierając urządzenie dźwignicowe, należy się zastanowić, w jakich celach będzie wykorzystywane. Od tego będzie zależeć rodzaj potrzebnego podnośnika, bowiem nie wszystkie nadają się do tych samych prac. Wykonywanie robót w trudnych warunkach sprzyja wykorzystaniu podnośników nożycowych. Sprawdzą się w szczególności na terenach z licznymi nierównościami. Z kolei do czynności w pomieszczeniu można zastosować urządzenie teleskopowe, natomiast przegubowe charakteryzuje duży zasięg i spory zakres ruchów. Dzięki temu umożliwiają dotarcie do potencjalnie trudnych miejsc, gdyż nie trzeba ustawiać ich blisko celu. Należy także wyróżnić podnośniki koszowe samojezdne, a także montowane na podwoziu samochodowym.

Przeznaczenie podnośników koszowych

Ze względu na swoją konstrukcję najczęściej wykorzystuje się je do prac na wysokościach zamiast rusztowania lub drabiny. Ponadto mają zdecydowanie większy zasięg, stąd też są rozwiązaniem w sytuacji, gdy dwa poprzednie sprzęty nie są wystarczające. Cechują się o wiele większym stopniem bezpieczeństwa w odniesieniu do ryzyka wypadku, co jest szczególnie istotne w przypadku czynności, które trzeba wykonać manualnie. Do takich okoliczności można zaliczyć na przykład konserwację bądź naprawę ulicznych latarni, pielęgnację koron drzew w przestrzeni miejskiej, jak również renowację elewacji. Wiele prac budowlanych i montażowych wymaga tego, aby fachowcy dostali się na znaczne wysokości w celu ich przeprowadzenia. Mowa w szczególności o montażu różnego typu instalacji, oświetlenia w dużych halach lub czynnościach dekarskich. Ze specjalnych podnośników koszowych korzystają także strażacy, filmowcy, jak i fotografowie.

Wynajem podnośników koszowych

Z powyższego łatwo wywnioskować, że urządzenie tego typu jest właściwie niezbędne w wielu dziedzinach. Nie każda firma jednak może pozwolić sobie na skompletowanie pełnego parku maszynowego i zakup wszystkich sprzętów. W takiej sytuacji najlepiej wynająć podnośnik, na przykład w firmie usług dźwigowych Rybacki w Wólce Majdańskiej. Rozwiązanie ma wiele zalet, poczynając od zaoszczędzenia kosztów. Ponadto nie trzeba się martwić o odpowiednie przeszkolenie w obsłudze, gdyż podnośniki wymagają specjalistycznych uprawnień i wynajem jest równoznaczny z udostępnieniem również jego operatora. Wypożyczenie ze sprawdzonego źródła to także gwarancja sprawnego urządzenia, posiadającego odpowiednie certyfikaty stanowiące o jego dopuszczeniu do bezpiecznego użytku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas