Artykuł sponsorowany Jakie są rodzaje i zastosowanie dźwigów w budownictwie?

Jakie są rodzaje i zastosowanie dźwigów w budownictwie?

Roboty budowlane wymagają zastosowania dźwigu, aby podnosić i przenosić ciężkie materiały budowlane. Nikt nie zaprotestuje. Ilość ciężarów wymaga odpowiedniego sprzętu, ale także przygotowania odpowiedniego podłoża dla niego. Czytając poniższy artykuł dowiesz się więcej na temat różnych rodzajów dźwigów, ich wykorzystania, a także zadbania o odpowiednią dla nich infrastrukturę. Zapraszam. 

Dźwigi stacjonarne i przejezdne

“Dźwig dźwigowi” nierówny i wyróżniamy kilka ich rodzajów. Zasadniczo, dźwigi dzielimy ze względu na sposób ich posadowienia,  typ wysięgnika czy miejsce obrotu. Jeśli skupimy się na sposobie ich posadowienia, możemy wybrać wersję stacjonarną oraz przejezdną. Plusem stacjonarnych są ich ogromne możliwości udźwigu i bardzo szeroki zakres pracy, nie mniej jednak są dość kosztowne w montażu i demontażu, nie mówiąc już o czasochłonności tego zadania. Nie mniej jednak na dużych placach budowlanych konkretnych inwestycji spełnią się znakomicie. Przejezdne są wersją mobilną, więc możemy podjechać nimi tam, gdzie potrzeba, nie mniej jednak mają już mniejszy zakres prac niż ich stacjonarny odpowiednik. 

Dźwigi wodzakowe i wychylne

Jeśli skupimy się dźwigach o różnym typie wysięgnika, mamy do dyspozycji żurawie wodzakowe i wychylne. W typie wodzakowym ramię dźwigu jest nieruchome, ale jego wysięgnik może się przemieszczać. W typie wychylnym jest na odwrót. Ramię ma możliwość regulacji ruchu, a wysięgnik nie. 

Dźwigi dolnoobrotowe i górnoobrotowe 

Dźwigi dolnoobrotowe obracają się przy podstawie, a górnoobrotowe na wysokości ramienia (podobnie jak w stacjonarnych). Niezależnie jednak od wybranego rodzaju i modelu montaż dźwigów wymaga dużo czasu i zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa, dlatego moja firma -  Usługi Dźwigowe Transport - dba o zapewnienie usług najwyższej jakości niezależnie od miejsca świadczenia usług. Trzeba pamiętać, że także dźwigi przyjezdne wymagają dopracowania lokalizacyjnego, gdyż ciężki dźwig nie przejedzie przez każdą drogę i nie zmieści się w każdej bramie. 

Zastosowanie dźwigów

Ciężkie materiały, z których budujemy dom, wymagają odpowiedniego sprzętu do załadunku, czy rozładunku materiałów budowlanych, jak na przykład drewniane i keramzytowe materiały. Ponadto, dźwig służy do montażu i demontażu szalunków.  Często materiały budowlane przekraczają możliwości udźwigu zwykłej koparki-ładowarki, jak przy montażu szamba, czy domowej oczyszczalni ścieków, a wtedy należy skorzystać z dobranego do rodzaju zadania dźwigu. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas