Artykuł sponsorowany Kamery termowizyjne w ofercie firmy EC TEST SYSTEMS

Kamery termowizyjne w ofercie firmy EC TEST SYSTEMS

Firma EC TEST SYSTEMS znajduje się w Krakowie. Specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań pomiarowych, diagnostycznych i symulacyjnych z zakresu drgań, akustyki, termowizji i szybkich rejestracji. Przedsiębiorstwo współpracuje z najlepszymi producentami czujników i innych urządzeń pomiarowych, z których korzystają największe koncerny lotnicze, motoryzacyjne i firmy działające w zakresie badawczo-rozwojowym. Uzupełnieniem oferty EC TEST SYSTEMS są systemy wizyjne i termowizyjne. Jakie rodzaje kamer termowizyjnych są w sprzedaży?

Jak działa kamera termowizyjna?

Kamery termowizyjne rejestrują promieniowanie podczerwone emitowane przez badany obiekt. Promieniowanie przechodzi przez soczewkę i skupia się na detektorze kamery termowizyjnej, podobnie jak promieniowanie widzialne skupia się na kliszy aparatu fotograficznego. Jak informuje specjalista z firmy EC TEST SYSTEMS – kamery termowizyjne reagują na temperaturę wyższą od zera bezwzględnego, a taką wytwarza każde ciało i obiekt na Ziemi. Umożliwia to zastosowanie termowizji w wielu dziedzinach życia. Wspomniane wyżej przedsiębiorstwo ma w sprzedaży najnowocześniejsze modele kamer termowizyjnych, które można wykorzystać:

  • przy projektowaniu systemów bezpieczeństwa – ochrony życia i mienia,

  • do monitoringu rozległych terenów np. lasów,

  • do bezkontaktowego badania temperatury,

  • w budownictwie,

  • do badań nieniszczących kompozytów i konstrukcji stalowych (termowizja aktywna).

W ofercie firmy EC TEST SYSTEMS dostępne są kamery naukowe, ręczne, kieszonkowe i przenośne. Wszystkie charakteryzują się wysoką dokładnością pomiarową, nowoczesnym designem i niezawodnością działania. Warto dodać, że specjaliści z firmy EC TEST SYSTEMS dysponują dużą wiedzą techniczną i chętnie pomagają w doborze kamery termowizyjnej do potrzeb inwestora.

Oprogramowanie i mierniki do kamer termowizyjnych

Zaawansowana analiza pomiarów wykonanych przez kamerę termowizyjną nie byłaby możliwa bez odpowiedniego oprogramowania. Pozwala ono między innymi nakładać na siebie obrazy i dane pomiarowe. System umożliwia także porównywanie tych samych obszarów na różnych zdjęciach i filmach. Krótko mówiąc – dzięki oprogramowaniu można w pełni wykorzystać możliwości kamery termowizyjnej, eksportować dane na nośniki, tworzyć raporty, wykresy i histogramy. Firma EC TEST SYSTEMS ma w swojej ofercie wielofunkcyjne oprogramowania i mierniki do kamer termowizyjnych. Wspomniane mierniki pozwalają na uzyskanie szerszych danych na temat badanego obiektu. Urządzenie można doposażyć np. w sondę do pomiaru wilgotności, sondę do pomiaru temperatury powietrza czy miernik cęgowy.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas