Materiał Partnera Jakie zasilanie placu budowy wybrać?

Jakie zasilanie placu budowy wybrać?

Na placu budowy konieczne jest zasilanie elektryczne. Nie możemy przeciągnąć kabla od sąsiada, bo w świetle przepisów jest to nielegalne. Musimy wystąpić do zakładu energetycznego o przyłącze stałe lub tymczasowe, ewentualnie skorzystać z agregatu prądotwórczego. Z całą pewnością najlepszy jest pierwszy wariant, bo gwarantuje ciągły dostęp do energii, ale czas oczekiwania trwa niestety bardzo długo.

Dlaczego ważne jest zasilanie placu budowy?

Zrozumiałe jest, że na budowie potrzebny jest prąd, bo inaczej nie ma możliwości przeprowadzenia prac, czyli zrealizowania inwestycji. Zapomnijmy o nielegalnym pobieraniu od sąsiada, bo czekają nas spore problemy. Własny agregat prądotwórczy jest rozwiązaniem, krótkotrwałym, ponieważ nie daje pewności ciągłego korzystania z zasobów. Pozostaje więc podpisanie umowy z zakładem energetycznym. Zasilanie z przyłącza docelowego, pozwala korzystać z energii również po oddaniu obiektu do użytku, ale załatwienie formalności trwa bardzo długo. Szybciej uzyskamy zgodę na tymczasowe zasilanie, dzięki któremu możemy prowadzić prace budowlane. Projekt i montaż instalacji zlecimy firmie Bernadeta Wyciszkiewicz Instalatorstwo elektryczne.

Czy warto zaczekać na docelowe zasilanie placu budowy?

Przyłącze docelowe jest ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem. Jeśli wystąpimy z wnioskiem o tymczasowe zasilanie, za materiały i robociznę płacimy dwukrotnie. Montaż instalacji elektrycznej wymaga opracowania projektu, o czym stanową przepisy. Przy stałym podłączeniu do sieci, korzystamy podczas realizacji inwestycji, jak i po oddaniu domu do użytku. Złóżmy jednak w przedsiębiorstwie energetycznym z wyprzedzeniem, ponieważ czas oczekiwania wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy, co jest uzależnione od usytuowania budynku. Jeśli prace mają zostać wykonane w obszarze zabudowanym, nie musimy czekać zbyt długo. Natomiast, mając działkę położoną w miejscu oddalonym od innych budynków, konieczne jest postawienie słupów, by podciągnąć prąd.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas