Artykuł sponsorowany W jakich gałęziach przemysłu wykorzystuje się antracyt?

W jakich gałęziach przemysłu wykorzystuje się antracyt?

Ze względu na swoje szczególne właściwości antracyt to bardzo pożądana i poszukiwana odmiana węgla kopalnego. Znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim w różnych gałęziach przemysłu, choć można również stosować go jako materiał opałowy w domach. Zobacz, do czego dokładnie antracyt jest wykorzystywany w zakładach przemysłowych i fabrykach.

Dlaczego przemysł stawia na antracyt?

Odpowiedz jest prosta. Ponieważ na skutek procesu przeobrażenia antracyt zawiera największą ilość procentową czystego węgla na jednostkę masy. To przekłada się na to, że antracyt odznacza się bardzo wysoką wartością energetyczną, co oznacza, że przy jego spalaniu uzyskamy większą ilość ciepła niż w przypadku innych odmian węgla kamiennego. Co więcej, antracyt zawiera też zdecydowanie mniej azotu i siarki, emituje mniej dymu i pozostawia po sobie niewielką ilość popiołu. Nie może zatem dziwić to, że antracyt jest niezwykle popularnym surowcem. I choć można nim ogrzewać domy, to koszty związane z jego wydobyciem powodują, że stosowany jest głównie w przemyśle.

Do czego potrzebny jest zakładom przemysłowym antracyt?

Antracyt jest używany w wielu dziedzinach przemysłu – hutniczej, gumowej, chemicznej, energetycznej, elektronicznej, a nawet cukrowniczej. Można na jego bazie produkować elektrody i inne podzespoły elektroniczne, ponieważ jest świetnym przewodnikiem prądu, a także barwniki, gaz przemysłowy i koks. W energetyce pełni również rolę wysokokalorycznego paliwa. Kaloryczność tego surowca sprawia, że za jego pomocą wytwarza się układy oraz urządzenia filtracyjne.

Antracyt stosuje się często na potrzeby przemysłu stalowego i metalowego z uwagi na wysoką zawartość węgla – tak zwaną kaloryczność. Jego szczególna trwałość powoduje, że idealnie nadaje się do produkcji granulatu z rudy żelaza, wytapiania, fabrykacji, brykietowania węgla drzewnego oraz wielu innych przemysłowych procesów technologicznych. Kolejną jego zaletą, która wpływa na częstotliwość użytkowania w przemyśle jest to, że można go użyć od razu w naturalnej postaci, bez potrzeby dodatkowego koksowania tak jak inne odmiany węgla kopalnianego. Atuty te zachęcają przedsiębiorstwa przemysłowe do korzystania z usług takich firm, jak Dimex, które zajmują się dostarczaniem tego surowca w różnych gramaturach.   

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas