Materiał Partnera Obniżanie kosztów zużycia energii elektrycznej dzięki zespołowi ARTECH

Obniżanie kosztów zużycia energii elektrycznej dzięki zespołowi ARTECH

Nie każdy wie o tym, że jakość energii elektrycznej może się różnić w zależności od dostawcy, a także od sposobu eksploatowania sieci. Przy dużym zużyciu prądu warto zatem wykonywać specjalne audyty. To one są pierwszym krokiem przy tworzeniu planów obniżania kosztów zużycia energii elektrycznej. Je zlecić można firmie ARTECH, która obsługuje klientów z miejscowości Wolbrom, a także z całego województwa małopolskiego i Polski.

Audyt zużycia energii elektrycznej

Audyty zużycia energii elektrycznej to bardzo obszerne działania diagnostyczne, które mogą dotyczyć analizy różnych parametrów pracy sieci czy urządzeń do nich podłączonych. Najbardziej zaawansowane audyty prowadzi się dla serwerowni, zakładów przemysłowych silnie zrobotyzowanych, a także dla wielkich biurowców. Nie oznacza to jednak tego, że o pomoc w obniżaniu zużycia energii elektrycznej nie mogą specjalistów ARTECH poprosić klienci indywidualni czy instytucjonalni. Obniżanie zużycia prądu ważne jest dla szpitali, szkół, wspólnot mieszkaniowych i urzędów.

Jeśli chodzi zaś o audyt pozwalający określić nieprawidłowości w zużywaniu energii elektrycznej, firma ARTECH jest gotowa wykonać kilkanaście różnych pomiarów zawsze w zgodzie z takimi normami jak PN-EN 50160. Pracownia wyposażona jest też w nowoczesne analizatory klasy A, a sama diagnostyka polega również na przygotowaniu specjalnego raportu oraz planu naprawczego.

Pomiary wykonywane w ramach audytu elektrycznego

Audyt elektryczny dotyczy zarówno pomiarów zużycia energii elektrycznej, jak i jakości pobieranej energii. Firma ARTECH gwarantuje w ramach swoich usług wykonywanie:

 • pomiarów takich parametrów sieci zasilającej jak: napięcia, natężenia, częstotliwości, mocy, zużycia energii, współczynnika mocy (cos φ), asymetrii, współczynnika migotania światła (Flicker);
 • pomiarów wartości harmonicznych i interharmonicznych prądu i napięcia, w odniesieniu do normy EN 50160 lub wartości zdefiniowanych przez użytkownika;
 • rejestracji mierzonych parametrów – rzeczywistych wartości skutecznych (Tru RMS) maksymalnych i minimalnych;
 • monitorowania zużycia mocy/energii – kWh, kVAR współczynnika mocy, kW,
 • analizy pracy odbiorników energii elektrycznej,
 • analizy pracy UPS-ów,
 • analizy problemów z niezawodnością zasilania (pomiar wahań napięcia, pomiar przepięć, pomiar zapadów i przerw napięcia).

Kiedy wykonać audyt i przypisane do niego pomiary?

Audyt elektroenergetyczny, badanie jakości prądu, a także określenie zakresu nadwyżek kosztów zużycia energii elektrycznej warto przeprowadzić przy zaobserwowaniu takich problemów, jak m.in.:

 • migotanie światła,
 • zawieszanie się nowych komputerów,
 • problem z łączeniem dużych odbiorów,
 • występowanie błędów urządzeń do przetwarzania danych.

Jak obniża koszty zużycia energii firma ARTECH?

Plany naprawcze proponowane przez firmę ARTECH w ramach obniżania zużycia kosztów energii elektrycznej mogą być naprawdę różne. W niektórych przypadkach ważne jest kompensowanie mocy biernej wraz ze zmianą zapisów umów z dostawcami energii. Niekiedy istotne jest też zastosowanie tzw. filtrów wyższych harmonicznych czy modernizacja sieci energetycznej oraz podpiętych do niej odbiorników.

W ramach prewencji przed nawrotem problemów z nadmiernymi kosztami energii elektrycznej warto poprosić również o monitoring i rejestrację parametrów pracy urządzeń energoelektronicznych oraz o monitoring parametrów sieci zasilającej z transmisją przez mail, serwer internetowy czy FTP lub TCP. 

Opracowanie:

FUH ARTECH

Wolbrom , Lipowa 3

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas