Artykuł sponsorowany Jakie siatki nadają się do filtrów?

Jakie siatki nadają się do filtrów?

Filtrowanie to czynność, której zadaniem jest oddzielenie od cieczy nieczystości. Filtry stosowane są w wielu sprzętach gospodarstwa domowego, maszynach rolniczych, w motoryzacji, przemyśle oraz w innych dziedzinach życia. Filtry różnią się od siebie konstrukcją i przeznaczeniem, jednak każdy ma do wykonania określone zadanie. Z tego powodu każdy filtr musi być wyposażony w specjalną siatkę, która uniemożliwi przepływ nieczystości w dalsze odcinki konstrukcji.

Funkcja filtrów

Filtry wykorzystuje się przede wszystkim w odniesieniu do cieczy, chociaż istnieją również modele to przepływu gazu, jak na przykład filtr powietrza czy filtr spalin. W ich budowie nie ma tradycyjnych siatek, jednak również służą do filtracji zanieczyszczeń. W pozostałych przypadkach, filtry wyposażone są w specjalne siatki lub koszyczki, w których zbierają się zanieczyszczenia. 

Każdy filtr w zależności od pełnionej funkcji, wyposażony jest w siatkęo innych parametrach – mówi specjalista z firmy Mostostal. - To warunkuje gęstość oczek czy materiał, z jakiego ma być wykonana siatka, aby należycie spełniła swoją funkcję – dodaje. 

Na rynku można spotkać filtry z plastikowymi lub metalowymi siatkami, a każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Jaka siatka do filtra?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które można dopasować do własnych potrzeb. Mimo że większość filtrów jest fabrycznie wyposażonych w siatki, to można je delikatnie zmodyfikować, aby poprawić ich funkcjonalność. Z tego powodu można zmienić siatkę w filtrze na taką, która lepiej sprawdzi się w określonych sytuacjach. Wybierając siatkę do filtra, należy zwrócić uwagę na:

  • Gęstość oczek – zbyt małe oczka mogą zablokować przepływ i zwiększyć wydajność urządzenia. Zbyt duże oczka sprawią, że zanieczyszczenia będą swobodnie przepływać, a filtr nie spełni swojej funkcji. Należy więc dopasować siatkę do określonych warunków przepływu.
  • Materiał wykonania – w przypadku filtrów wodnych należy zwrócić uwagę na to, aby siatka była wykonana z nierdzewnych materiałów.
  • Trwałość – filtry muszą wytrzymać wysokie ciśnienie cieczy oraz opór nagromadzonych zanieczyszczeń. Kluczową kwestią jest wybór wysokiej jakości siatki o dużej wytrzymałości.

Siatki do filtrów mogą być wykonane z blachy perforowanej lub siatki tkanej, o dodatkowo ocynkowanych splotach. Na rynku dostępne są również specjalne filtry siatkowe, które można dopasować do właściwości i potrzeb urządzenia filtrującego.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas