Materiał Partnera Filtrowanie i uzdatnianie wody

Filtrowanie i uzdatnianie wody

Woda w naszych kranach nie nadaje się do picia. Trzeba ją gotować. Kranówa, to woda niesmaczna, niby bez szkodliwych bakterii, ale chlorowana. Bez przykrości można ją pić tylko w kawie, która niweluje zapachy.  Oczywiście nie wszędzie ma podły smak, ponieważ niektóre miejscowości mają systemy uzdatniania wody, a niektórzy mieszkańcy, różnego rodzaju filtry, bądź własną studnię. O smacznej wodzie opowiadają ludzie starsi, pamiętający czasy, gdy piło się wodę prosto z kranu, nie martwiąc się, że zaszkodzi.

Profesjonalne systemy uzdatniania wody

Firma NOBEL-ALFA oferująca profesjonalne systemy uzdatniania wody obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstwa, zakłady, instytucje.

Oferuje najwyższej jakości urządzenia oraz podzespoły i najnowsze technologie czołowych światowych producentów: EcoWater, Autotrol, Pentair, G.E. GeneralElectric, Desal, Osmonics, Filmtec, R-Can, Sterilight-Canada (VIQUA), Aquafilter, Supreme, NobelCorporation, Eurotrol, Aqua-Italy, JohnGuest U.K/USA, BlueWater, Cintropur, TMA-Poland, które pozwalają oczyścić każdą wodę ze szkodliwych i zbędnych związków chemicznych i mikrobiologicznych.

Urządzenia do uzdatniania wody

Po badaniach wody i kierując się oczekiwaniami klienta, firma NOBEL-ALFA oferuje dobór odpowiednich filtrów wody łącznie z montażem i pierwszym odkręceniem wody zgodnie z instrukcją. Oferuje szeroki asortyment produktów.

Filtry montowane na głównym ujęciu wody, za licznikiem, są właściwie standardowym wyposażeniem i powinny znajdować się w każdym gospodarstwie domowym. Są to:

 • filtry mechaniczne wstępne, jako pierwszy stopień uzdatniania wody,
 • zmiękczacze wody, dla osób korzystających z miejskich wodociągów, eliminują ryzyko osadzania się kamienia na domowych urządzeniach i poprawiają smak wody,
 • filtry mające na celu usunięcie żelaza i manganu, poprawiają smak i zmiękczają wodę,
 • stacje multifunkcyjne, łączące funkcje filtrów mechanicznych, zmiękczających, odżelaźniających,
 • lampy UV, zabijające szkodliwe drobnoustroje,
 • filtry węglowe, skutecznie eliminują chlor i związki organiczne,
 • filtry usuwające azotany, są najczęściej stosowane w studniach, na wsi, tam gdzie zwiększone jest nawożenie pól i istnieje ryzyko przedostanie się szkodliwych dla zdrowia azotanów.
 • filtry montowane w kuchni, przygotowujące wodę do picia:
 • rewolucyjny sposób oczyszczania wody, czyli odwrócona osmoza to wymuszone przez ciśnienie przenikanie roztworu  przez odpowiednią membranę, rozdzielającą dwa roztwory o różnym stężeniu.
 • jonizatory wody, polepszające smak wody poprzez jej napowietrzanie,
 • filtry podzlewozmywakowe, wielofunkcyjne, mniejszych rozmiarów,
 • filtry nakranowe, prosty sposób na polepszenie stanu wody, bez skomplikowanych instalacji.

NOBEL-ALFA montuje również duże filtry, dla przemysłu spożywczego, usług gastronomicznych, hotelarskich, laboratoriów, farmaceutyki i wielu innych.

Firma zaopatrzy również w profesjonalne filtry właścicieli akwariów, ozdobne rybki są bowiem bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas