Artykuł sponsorowany Elementy drewniane w budowie i wyposażeniu domu

Elementy drewniane w budowie i wyposażeniu domu

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych. Wybierane ze względu na swoje doskonałe parametry, stanowi podstawę wielu elementów konstrukcyjnych i tym samym poszczególnych obiektów. Warto jednak pamiętać o sprawdzonym dostawcy tego surowca – jedynie renomowane tartaki są w stanie zaoferować drewno najwyższej jakości, które będzie można następnie wykorzystać. Do czego konkretnie?

Drewniane domy i ich wnętrza

Budowa solidnego domu jednorodzinnego to przedsięwzięcie, które niemal w każdym przypadku wymaga zaangażowania drewna jako jednego z podstawowych materiałów konstrukcyjnych. W ofercie renomowanych tartaków, takich jak np. Drewimpex Tartak, znajduje się sporo poszczególnych elementów, które są niezwykle istotne w procesie wznoszenia obiektu tego typu. To m.in. belki, łaty czy chociażby więźby dachowe. Są to komponenty wykorzystywane w wielu rodzajach domów, stanowią podstawę konstrukcji szkieletowych. Charakterystyczny system słupów, które opierają się na poziomej belce zakotwionej w fundamencie, jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w budownictwie. Firmy zajmujące się wznoszeniem takich domów jednorodzinnych proponują swoim klientom szkielet prefabrykowany, czyli gotowy już projekt, którego realizacja „pod klucz” trwa zazwyczaj w granicach trzech miesięcy. Wykorzystane muszą być w nim jednak elementy z drewna najwyższej jakości – dom musi być solidny, dlatego wykonawcy korzystają z szerokiego asortymentu dobrych tartaków. Drewno wykorzystuje się też z powodzeniem we wnętrzach domów jednorodzinnych. Deski podłogowe czy parkietowe wysokiej klasy także znaleźć można w dobrych tartakach.

Drewno w ogrodzie

Surowiec ten warto także wykorzystać go w budowie przemyślanego, atrakcyjnego wizualnie ogrodu. Sztachetki ogrodzeniowe znajdujące się w ofercie dobrych tartaków dają możliwość otoczenia posesji ciekawie wyglądającymi elementami drewnianymi i podzielenie terenu zielonego na poszczególne części. Jakość wykorzystanego w tym wypadku drewna musi być wysoka – będzie ono narażone na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego tartak powinien zadbać o odpowiednie przygotowanie sztachetek. Warto więc kupować elementy drewniane jedynie u najlepszych, sprawdzonych dostawców, czyli w profesjonalnych tartakach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas