Materiał Partnera Doradztwo energetyczne dla firm – jakie korzyści z niego płyną?

Doradztwo energetyczne dla firm – jakie korzyści z niego płyną?

Prowadzenie własnej firmy zawsze wiąże się z kosztami. Mowa tu nie tylko o wynagrodzeniach dla pracowników czy zakupie materiałów niezbędnych do np. produkcji, ale też o regularnym płaceniu rachunków – za wodę, ogrzewanie firmowego budynku i energię elektryczną. Prąd jest niezbędny, by przedsiębiorstwo mogło sprawnie funkcjonować, ale co roku musimy płacić za niego coraz więcej. Dlatego też wielu przedsiębiorców korzysta z doradztwa energetycznego. Na czym polega ta usługa?

Czym zajmuje się doradca energetyczny?

Doradca energetyczny to specjalista, który pomaga firmom i instytucjom zoptymalizować zużycie energii, co pozwala na obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Zakres jego działań jest zawsze dostosowany do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Łatwo to zrozumieć, ponieważ zupełnie inne oczekiwania będzie miał wobec eksperta właściciel huty stali, a inne kosmetolog, który prowadzi swój gabinet. Niezależnie od przypadku doradca energetyczny przeprowadzi dokładną analizę wszystkich procesów technologicznych, jakie mają miejsce w firmie.

Dokona również przeglądu zużycia energii i sprawdzi, czy uzyskany wynik jest adekwatny do rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa. Warto podkreślić, że współpracę z doradcą energetycznym można rozpocząć już na etapie projektowania budynku firmowego. Możemy wówczas liczyć na przeprowadzenie audytu planowanych rozwiązań technologicznych oraz dopasowanie wszystkich instalacji tak, by zachować zmniejszone zużycie energii bez ograniczania wydajności produkcyjnej.

Dlaczego warto korzystać z doradztwa energetycznego?

Jak informuje specjalista z firmy It-Energy –  współpraca z doradcą energetycznym ma wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w perspektywie krótko- i długoterminowej. Wynika to ze wdrożenia lepszych sposobów gospodarowania energią w firmie. Ekspert może też zasugerować poczynienie pewnych inwestycji (np. montaż fotowoltaiki), co zaowocuje oszczędnościami w przyszłości. Drugą zaletą jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego firmy. Najczęściej polega ono na zastosowaniu awaryjnych źródeł energii lub też częściowym uniezależnieniu się od dostawcy prądu.

Dzięki doradcy energetycznemu przedsiębiorca oszczędza również swój czas i zasoby. Scedowanie obowiązku optymalizacji firmy pod kątem energetycznym na niezależnego fachowca, pozwala właścicielowi firmy skupić się na realizacji celów biznesowych. Nie musi on również angażować w to zadanie swoich pracowników. Ponadto przedsiębiorca zyskuje również gwarancję, że optymalizacja przeprowadzona przez doświadczonego doradcę energetycznego, będzie skuteczna.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas