Artykuł sponsorowany Domowa elektrownia słoneczna

Domowa elektrownia słoneczna

Dziś ekologia i sprzyjające środowisku rozwiązania są coraz bardziej doceniane. Więcej osób ma też świadomość, na czym polega wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, ale nie wszyscy wiedzą jak się do tego zabrać i co jest do tego potrzebne. Dziś przejeżdżając przez miasta, miasteczka i wsie da się zauważyć pewne instalacje z paneli słonecznych na dachach domów i budynków. Co to jest i jak to działa?

Nowoczesna technologia pozwala nam dziś zbudować swoją własną przydomową elektrownię słoneczną. Firmy takie jak SOLMON udostępniają swoim klientom najlepszej jakości rozwiązania, które wykorzystują promienie słoneczne do produkcji energii. Specjalizujemy się w montażu instalacji energetycznych, które pozwalają zadbać o środowisko oraz zredukować koszty ponoszone na ogrzewanie domów i firm.

Budowa instalacji

Największą przewagą instalacji fotowoltaicznych jest to, że nie wymagają one od nas specjalnej obsługi i poświęcania im dużej uwagi po ich zamontowaniu. Z czego składa się instalacja energetyczna wykorzystująca promienie słoneczne? Podstawowym i najważniejszym elementem są panele fotowoltaiczne, które przechwytują promieniowanie słoneczne i przekształcają je na energię elektryczną w postaci prądu stałego. Pod względem tego, jak są zbudowane, dzielimy je na panele monokrystaliczne i panele polikrystaliczne. Te pierwsze budowane są z ogniw powstałych z dużego kryształu krzemu. Polikrystaliczne panele słoneczne tworzone są z ogniw powstałych z przetworzenia polikrystalicznego krzemu. Różnica między nimi polega na tym, jak sobie radzą przy zmiennej pogodzie. Panele monokrystaliczne sprawdzą się tam, gdzie często występuje czyste niebo. Panele polikrystaliczne warto wybierać, jeśli nasz dom znajduje się w miejscu, gdzie występuje duże zachmurzenie. Ważną częścią instalacji jest również falownik, który odpowiada za przekształcenie energii ze słońca w prąd zmienny, czyli taki jaki mamy na co dzień w gniazdkach elektrycznych.

Zaoszczędź na rachunkach za prąd

Instalacje fotowoltaiczne sieciowe to rozwiązanie zintegrowane z publiczną siecią elektryczną. Jest to też nieco tańsze rozwiązanie, jeśli chodzi o montaż instalacji. Nie wymaga na przykład dużej ingerencji i zmian w już istniejącej instalacji elektrycznej. Wybór takiej opcji oznacza, że wszystkie nadwyżki wyprodukowanej przez nasz system energii przesyłane są do sieci publicznej. W pierwszej kolejności zużywamy prąd z naszej domowej elektrowni, dopiero później z sieci miejskiej. Jeśli nasz dom znajduje się w miejscu, które umożliwia wytworzenie większej ilości energii niż jesteśmy w stanie zużyć i przesyłamy ją do sieci możemy odebrać tę nadwyżkę w ciągu roku! Przydaje się tutaj licznik dwukierunkowy, który odmierza ilość wytworzonego prądu i prądu wysłanego do sieci publicznej. Doprowadzamy w ten sposób do bilansu energetycznego i w efekcie obniżamy koszty rachunków za prąd! Uniezależniamy się też od podwyżek cen prądu! Zapraszamy do kontaktu z firmą SOLMON i konsultacji, doradzimy najlepsze rozwiązanie!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas