Artykuł sponsorowany Dlaczego warto kupić pellet?

Dlaczego warto kupić pellet?

Zainteresowanie pelletem z roku na roku nieustannie rośnie, zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm. Nic dziwnego zatem, że Polska znajduje się w czołówce producentów tego rodzaju materiału opałowego. Ma on bowiem wiele zalet, które zachęcają do przejścia na ekologiczne rozwiązanie w zakresie ogrzewania. Co więcej, ma on o wiele więcej zastosowań, o czym również piszemy w poniższym artykule.

Czysta i niemal bezobsługowa kotłownia

To jeden z ważniejszych argumentów, jeśli chodzi o wybór tego stałego paliwa. Spośród wszystkich dostępnych na rynku to właśnie pellet zapewnia największą higienę podczas jego stosowania. Przede wszystkim nie pyli i nie brudzi, dlatego nie ma konieczności wydzielania dla kotłowni osobnego pomieszczenia. Należy jednak zaznaczyć, że choć nie każdy kocioł nadaje się do opalania tym rodzajem materiału, to na zakup nowego urządzenia można otrzymać dofinansowanie, co znacznie zmniejsza potrzebny na ten cel budżet. Ponadto nowoczesne modele są niemal w pełni zautomatyzowane. Po ustawieniu wszystkich parametrów są w stanie samodzielnie dozować pellet, rozpalać się i utrzymywać zadaną wcześniej temperaturę. Użytkownik zatem musi wyłącznie zadbać o uzupełnienie surowca w podajniku, jak również wyczyszczenie kotła z popiołu, którego w porównaniu do węgla czy koksu jest znacznie mniej.

Tani, wydajny materiał opałowy

Koszty samego kotła to jednak nie wszystko. Ogromne znaczenie dla ekonomii konkretnego rozwiązania z zakresu technologii grzewczej, stanowią także wydatki ponoszone w związku z zakupem paliwa. Pod tym względem pellet wypada również bardzo korzystnie. Należy zacząć od tego, że dobrej jakości, certyfikowany surowiec, jakie oferuje między innymi skład opału Piórki, cechuje się dużą kalorycznością, która oscyluje nawet w granicy 19 MJ/kg. Na zadowalające parametry materiału duży wpływ ma sposób wytwarzania, a właściwie etap jego granulacji, a także wilgotność – ta nie może przekraczać 8%. Mimo złożonego procesu produkcji cena produktu pozostaje atrakcyjna dla klienta. Warto również wspomnieć, że jest on sprzedawany w workach, zawierających 15 kg pelletu, a to zwiększa komfort jego transportu, magazynowania oraz dozowania.

Zastosowanie pelletu poza ogrzewaniem

Wykorzystanie tego rodzaju biomasy nie kończy się jednak na ogrzewaniu budynków. Stanowi niezastąpiony materiał, jeśli chodzi o podłoże dla gryzoni czy królików. Przede wszystkim ze względu na to, że jest całkowicie naturalny oraz niepylący w przeciwieństwie na przykład do trocin. Tym samym nie wywołuje reakcji alergicznych oraz schorzeń układu oddechowego zwierząt. Dzięki dobrej absorpcji wilgoci i swojemu zapachowi pellet drzewny idealnie nadaje się jako alternatywa żwirku w kocich kuwetach. Jak zostało już wspomniane, materiał wyróżnia się niską zawartością popiołu. Pozostałości po jego spaleniu mogą jednak być także efektywnie wykorzystane w postaci nawozu do roślin ogrodowych. Dzięki temu biomasę da się wykorzystać w pełni, bez żadnych strat.

Opracowanie:

Piórki Marcin Piórkowski

Zwierzyn , Strzelecka 5A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas