Materiał Partnera Jakie materiały opałowe oferuje Skład Opału z Wrocławia?

Jakie materiały opałowe oferuje Skład Opału z Wrocławia?

Jedną z najważniejszych kwestii, jaką musimy mieć na uwadze w sezonie zimowym, jest ogrzewanie domu lub mieszkania. Obecnie coraz bardziej zależy nam na ekologiczności, dlatego wybieramy np. ogrzewanie na prąd, jednakże na popularności nie tracą dotychczasowe materiały grzewcze, czyli paliwa stałe. Te znajdziemy choćby w asortymencie oferowanym przez wrocławski Skład Opału „Ekogroszek”. Zobacz, jakie konkretnie materiały opałowe oferuje wspomniana firma.

Czym wyróżnia się ekogroszek i węgiel kamienny ze Składu Opału „Ekogroszek”?

Paliwem stałym, które cieszy się coraz większą popularnością, jest ekogroszek. Skład opalu „Ekogroszek” oferuje ten opał w 25 kilogramowych workach, dzięki czemu materiał jest dobrze zabezpieczony przed zewnętrznymi warunkami. To przekłada się na utrzymanie jego właściwości. Jednak czym wyróżnia się takie paliwo? Ekogroszek charakteryzuje się wysoką kalorycznością, a także niewielkim posiadaniem w swoim składzie siarki, popiołu i innych szkodliwych oraz niepalnych substancji. Oczywiście poszczególne parametry różnią się w zależności od rodzaju wybranego ekogroszku. Skład Opału z Wrocławia oferuje swoim klientom Ekogroszek Sztajger, Pieklorz, Mocarz i Ciepluch. Warto dodać, że dobrej jakości ekogroszek charakteryzuje się granulacją od 5 do 25 mm.

Asortyment oferowany przez „Ekogroszek” z Wrocławia jest znacznie szerszy. Kolejnym paliwem, które tam znajdziemy, jest węgiel kamienny. Wyróżnia się jego dwie odmiany, a mianowicie Węgiel Orzech drobny oraz gruby. Oba mają zbliżone do siebie parametry, jeśli chodzi o kaloryczność, zawartość siarki, popiołu, a także spiekalność oraz wilgotność. Główną różnicę zobaczymy w ich wyglądzie. Drobny węgiel kamienny ma granulacją od 30 do 70 mm, natomiast gruby od 50 do 200 mm. Warto podkreślić, że węgiel kamienny to materiał opałowy, z którego wciąż korzysta wielu z nas. Za tym rozwiązaniem przemawia przede wszystkim to, że jest to paliwo tanie, a jednocześnie energetyczne. Jednak nie każdy węgiel jest taki sam. Najlepszy węgiel kamienny może wyróżniać się nawet dwukrotnie wyższą wartością opałową od tego niskiej jakości. W związku z tym warto postawić na węgiel oferowany przez Skład Opału „Ekogroszek” z Wrocławia, ponieważ pochodzi on z Kopalni Boberek Centrum i uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce.

Jakie jeszcze materiały oferuje Skład Opału z Wrocławia?

Kolejnym paliwem stałym, w które możemy zaopatrzyć się w Składzie Opału „Ekogroszek”, jest miał wysokokaloryczny z odsiewki ekogroszku. Jego granulacja wynosi od 1 do 10 mm, z kolei kaloryczność to minimum 24 MJ/kg. Innym materiałem jest pellet, czyli paliwo stałe, które uznawane jest za najbardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Pellet to materiał, który przeznaczony jest do spalania w kotłach grzewczych najnowszej generacji. Pellet drzewny to produkt klasyfikowany jako biopaliwo, ponieważ powstaje on z odnawialnych surowców. Najczęściej są nimi trociny, zrębki i wióry, które się prasuje, a następnie tworzy się z nich granulat.

Wrocławski Skład Opału oferuje także drewno opałowe, które jest zdecydowanie bardziej ekologiczne od węgla i materiałów pochodnych. Dobrej jakości drewno wyróżnia się niewielką wilgotnością. Ten aspekt zależy między innymi od sposobu i miejsca przechowywania. Jednak nie każdy kocioł nadaje się do spalania drewna opałowego, dlatego zakup warto skonsultować z pracownikami sprzedającymi paliwa stałe.

Opracowanie:

Ekogroszek Skład opału

Środa Śląska , Średzka 243

Podziel się