Artykuł sponsorowany Czym wyróżnia się drewno skandynawskie?

Czym wyróżnia się drewno skandynawskie?

Drewno skandynawskie staje się coraz popularniejsze w wielu krajach, w tym także w Polsce. Stosowane jest głównie jako drewno konstrukcyjne, idealne do budowy domów szkieletowych, na które decyduje się coraz więcej klientów. Jakie są największe zalety tego drewna pochodzącego z północnej Europy i czym różni się od drewna z polskich lasów? Dowiedz się więcej o drewnie ze Skandynawii.

Drewno – niezastąpiony budulec z długą historią

Drewno to jeden z niewielu materiałów budowlanych, który, mimo że znany jest ludzkości od wielu lat, wciąż jest niezastąpiony. Co więcej, wciąż jest modne i powszechnie stosowane, ze względu na swoją funkcjonalność i niewątpliwe walory estetyczne. Jeśli zależy nam na ciepłym i przyjaznym wnętrzu, sięgamy właśnie po nie.

Drewno wykorzystywane jest do budowy domów i stanowi nieodłączny element konstrukcji dachowych. Produkuje się z niego również stylowe meble, podłogi drewniane, boazerie i wiele innych elementów aranżacji wnętrz. Jedyne, co uległo zmianie, to technologia obróbki tego naturalnego surowca. Dzięki rozwojowi nauki i techniki tartaki takie jak Ecowood Polska mogą zaoferować klientom najwyższej jakości drewno – suszone, strugane i frezowane w sposób pozwalający zachować pożądane właściwości i zwiększyć trwałość budulca.

Drewno skandynawskie - sosna oraz świerk

Drewno skandynawskie, to głównie drewno drzew iglastych – drewno sosnowe oraz świerkowe. Uznawane jest za najtrwalsze drewno, a wykonane z niego konstrukcje, elewacje, dachy czy meble służą niezawodnie przez wiele lat. Drewno ze Skandynawii jest materiałem o unikalnej gęstości i wysokiej wytrzymałości, jednak wymaga odpowiedniej obróbki przez specjalistów. Jego jakość zależy między innymi od odpowiednio przeprowadzonego procesu suszenia komorowego – jeśli wykonane zostało ono prawidłowo, materiał ten zachowuje swój poziom wilgotności (15%) oraz kształt i jest wolny od szkodników.

Drewno skandynawskie ma szerokie zastosowanie. Może posłużyć do budowy konstrukcji szkieletowych lub więźb dachowych, idealnie nadaje się również do wytwarzania z niego boazerii oraz podbitki dachowej.

Zalety drewna skandynawskiego

Skandynawskie drewno jest materiałem, po który często sięgają firmy budowlane oraz producenci mebli i artykułów wykończeniowym. Wyróżnia się wśród innych artykułów tartacznych wysoką jakością, wyjątkową gęstością oraz wytrzymałością. Drewniane wnętrza mimo upływu lat i wynajdowania nowocześniejszych materiałów, uznawane są za bardzo eleganckie i gustowne – słowem: ponadczasowe.

Dobrze zaimpregnowane drewno skandynawskie jest odporne na korozję i ma pozytywny wpływ na organizm człowieka - wytwarza własny mikroklimat. Chętnie sięgają po nie osoby, które cenią sobie nastrojowe i naturalne wnętrza. Zdaniem ekspertów już po krótkim czasie przebywania w pomieszczeniu, w którym znajdują się elementy wykonane z tego drewna, odczujemy spokój i poczujemy się bardziej wypoczęci.

W Polsce z drewna skandynawskiego tworzy się nie tylko poszczególne elementy konstrukcyjne – wykorzystuje się je również do budowy całych domów typu kanadyjskiego, zwanych także domami szkieletowymi. Drewno skandynawskie doskonale izoluje ciepło, a budynki drewniane powstają znacznie szybciej niż te murowane, prezentując się bardziej efektownie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas