Artykuł sponsorowany Czym jest tarcica?

Czym jest tarcica?

Tarcica to materiały drewniane, które stosowane są do różnych prac konstrukcyjnych i pomocniczych. Są to różnego rodzaju deski, kantówki czy łaty do więźby dachowej. Tarcica z drewna iglastego wyróżnia się wysoką trwałością, a równocześnie łatwością przy obróbce elementów. Tarcica powstaje w wyniku przetarcia drewna okrągłego. Czym jest i jakie ma zalety?

Gdzie kupować tarcicę budowlaną?

Drewno budowlane musi wyróżniać się najwyższą jakością, ponieważ to właśnie od niego zależy solidność i wytrzymałość konstrukcji. W zależności od tego, jaki element jest w danym momencie potrzebny na budowie, można w dowolnej chwili skontaktować się z tartakiem i dopasować go do swoich wymagań. Do produkcji tarcicy niezbędne są specjalne maszyny taśmowe, ramowe lub tarczowe. Dlatego tarcicę budowlaną należy kupować od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość belek czy łat konstrukcyjnych oraz dają gwarancję wytrzymałych produktów. Jeśli szukasz solidnego materiału, to tarcica budowlana z Goleniowa sprosta Twoim potrzebom!

Tarcica budowlana – jakie ma zastosowanie?

Tarcica znajduje zastosowanie w różnego rodzaju przedsięwzięciach budowlanych. Solidną tarcicę stosuje się m.in. w przemyśle meblowym i podłogowym, do produkcji okien czy podbicia dachowego. Z tarcicy wykonuje się także więźbę dachową. W zależności od rodzaju drewna, z jakiego powstaje, może posiadać różne parametry techniczne, które bezpośrednio wpływają na możliwości zastosowania materiału. Tarcica liściasta sprawdza się do prac stolarskich oraz meblarskich. Tarcica iglasta to z kolei produkt, z którego wznosi się konstrukcje budowlane, drzwi czy podłogi. Odpowiednio zaimpregnowane i wysuszone deski sprawdzają się także do budowy podestów, tarasów i przejść. Mogą być stosowane w formie elementu ozdobnego i służyć do okrywania innych elementów zabudowy. Solidną tarcicę budowlaną oferuje m.in. dystrybutor drewna WoodRes, który dba o zadowolenie Klientów.

Czym wyróżnia się tarcica budowlana?

Tarcica jako drewniany surowiec znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Największą jej zaletą są przede wszystkim właściwości termiczne, które dają przewagę nad innymi materiałami właśnie ze względu na odporność na działanie wysokich temperatur. Tarcica wraz ze wzrostem temperatury wysycha i staje się mocniejsza. Takie cechy powodują, że jest doskonałym elementem konstrukcyjnym w takich miejscach, które wymagają zwiększonej wytrzymałości konstrukcji. Budowa belek czy krawędziaków przenoszących obciążenia nie będzie dla tarcicy niczym trudnym!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas