Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się nowoczesne mikrochromatografy gazowe?

Czym charakteryzują się nowoczesne mikrochromatografy gazowe?

Utrzymanie instalacji gazowej w nienagannym stanie technicznym to niezwykle odpowiedzialne i trudne zadanie. Za jedną z najczęściej występujących awarii uznaje się rozszczelnienie elementów gazociągu. Jeżeli dojdzie już do najgorszego, specjaliści mają bardzo mało czasu na zlokalizowanie i usunięcie usterki. Szybkie działanie możliwe jest głównie dzięki wykorzystaniu specjalistycznie zaprojektowanych mikrochromatografów. Z jakimi informacjami na ich temat warto się zapoznać?

Co warto wiedzieć o analizatorach szczelności sieci gazowej?


Operatorzy sieci gazowych obecnie bardzo często stawiają na wykorzystanie najnowszych technologii. Takie podejście pozwala nie tylko znacznie szybciej poradzić sobie z ewentualnym problemem, ale także wyraźnie zwiększyć kwestie dotyczące bezpieczeństwa pracowników. Za największą zaletę współczesnych mikrochromatografów należy uznać fakt, że są one dostępne w wersji przenośnej. Bieżące odczyty składu powietrza pozwalają kontrolerom zorientować się, czy podążając z konkretnym kierunku, zbliżają się do miejsca awarii, czy też się od niego oddalają.

Urządzenia tego typu charakteryzuje również doskonała precyzja pomiarów. Ewentualne niedokładności wynikające np. z niesprzyjających warunków atmosferycznych, w zasadzie nigdy nie przekraczają 1%. Dzięki temu istnieje możliwość bardzo dokładnego przekalkulowania zagrożenia oraz wykonania wstępnej oceny rozmiarów awarii. Mikrochromatografy przenośne swoimi gabarytami przypominają dobrze wszystkim znane tablety, dzięki czemu są wygodne oraz intuicyjne w obsłudze. Dla zagwarantowania jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa warto wziąć pod uwagę produkty w wersji przeciwwybuchowej. Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdzie kupić mikrochromatograf gazowy?


Chromatografia  gazowa  jest  jedną  z  nielicznych  współcześnie stosowanych metod, która  umożliwia  wykonanie  analizy jakościowej i ilościowej w jednym procesie. Biorąc zatem pod uwagę stopień specjalizacji tej dziedziny, wszyscy zainteresowani zakupem urządzeń pomiarowych muszą liczyć się z tym, iż nie znajdą ich w pierwszym lepszym sklepie. Aby uzyskać dostęp do najbardziej zaawansowanych pod kątem technologicznym urządzeń oraz do rozwiązań innowacyjnych, trzeba skorzystać z propozycji przygotowanej przez najlepszych specjalistów.

Pracownicy firmy Labsolution każdorazowo gwarantują swoim klientom indywidualne podejście oraz doradztwo techniczne. Dzięki współpracy z najbardziej rozpoznawalnymi na świecie producentami urządzeń pomiarowych fachowcy są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet bardzo wymagających inwestorów. Oferta dotycząca mikrochromatografów skierowana jest przede wszystkim do operatorów sieci gazowych, którzy bezpośrednio odpowiadają za ich utrzymanie. Fachowcy zapewniają swoim odbiorcom również łatwy dostęp do asortymentu takiego jak generatory azotu oraz wodoru marki Peak Scientific, czyli producenta, który oferuje najlepsze  z  dostępnych rozwiązań w zakresie doprowadzania gazów do chromatografów gazowych GC, GCMS i spektrometrów mas LCMS.

Opracowanie:

Labsolution Sp. z o.o.

Warszawa , Trocinowa 52

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas