Materiał Partnera Czym charakteryzują się nakrętki z tworzyw sztucznych?

Czym charakteryzują się nakrętki z tworzyw sztucznych?

Plastikowe nakrętki są wykorzystywane jako zamknięcie w wielu typach opakowań. Wpływ na to ma możliwość niemal dowolnej obróbki tworzyw sztucznych i tym samym idealne dopasowanie charakterystycznego wieczka do rodzaju pojemnika. Takie nakrętki są stosowane chociażby w przemyśle spożywczym i chemicznym. Co je wyróżnia i dlaczego są tak chętnie wykorzystywane?

Jakie są zalety plastikowych nakrętek?

Zasada działania nakrętki jest bardzo prosta. Górna część opakowania z tworzywa sztucznego zawiera specjalny gwint. Jest on dopasowany do konkretnego wieczka plastikowego. Tym samym zamknięcie czy otwarcie pojemnika nie należy do trudnych czynności. Zakręcanie lub odkręcanie zapewnia swobodny dostęp do jego zawartości. Nakrętki są zatem wybierane przede wszystkim ze względu na wygodę ich użytkowania. Wyróżniają się też niskim kosztem produkcji.

Są to elementy tworzone z plastiku, co z kolei wpływa na ogromne możliwości w zakresie ich obróbki. Wykonany cyfrowo projekt przekazywany jest do maszyn CNC, które następnie są w stanie przygotować nakrętkę plastikową o wybranym kształcie, rozmiarze i rodzaju gwintu. Nie bez znaczenia pozostaje również wszechstronność takich wyrobów z tworzyw sztucznych. Są one ważną częścią wielu branż: przemysłu spożywczego, chemicznego, kosmetycznego, farmaceutycznego. Nakrętki plastikowe mają zatem wiele zalet – czy jednak są wytrzymałe?

Czy plastikowa nakrętka to trwałe zamknięcie pojemnika?

Decydując się na przechowywanie swoich wyrobów w opakowaniach zamykanych przez użycie plastikowej nakrętki, producent powinien postawić na wysokiej jakości wieczka tego typu. Co to oznacza w praktyce? Użycie właściwego rodzaju tworzyw sztucznych, które nie odkształcają się pod wpływem zróżnicowanych temperatur. Są też odporne na uszkodzenia mechaniczne, trwale zabezpieczając produkty znajdujące się w zamkniętym opakowaniu. Nakrętki gwarantują również szczelność.

Jeśli niezbędne jest użycie tego typu wyrobów o podwyższonej wytrzymałości, do ich produkcji stosuje się tworzywa o większej grubości. Plastikowa nakrętka to zatem trwałe zamknięcie pojemnika – tylko wtedy, gdy jest wykonana w sposób właściwy. Zapewnia to firma Kraj, która jest producentem takich wyrobów. Wytrzymałość nie jest w tym wypadku ostatnim atutem. Nakrętki plastikowe wysokiej jakości są też dopuszczone do kontaktu z żywnością – mają niezbędne atesty umożliwiające wykorzystanie ich w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym. W połączeniu z niskim kosztem ich produkcji i wszechstronnością sprawia to, że jest to obecnie najlepszy rodzaj zamknięcia opakowań z tworzyw sztucznych.

Opracowanie:

Kraj Hanna Rękawek

Sobolew , Milanowska 15

Podziel się