Materiał Partnera Kartony wysyłkowe z nadrukiem - dlaczego warto je mieć?

Kartony wysyłkowe z nadrukiem - dlaczego warto je mieć?

Zakupy przez internet są obecnie codziennością. Polacy kupują online niemal wszystko - książki, multimedia, zabawki, odzież, kosmetyki itp. Większość przesyłek ze sklepów internetowych nie różni się zbytnio od siebie - są zapakowane w kartony wysyłkowe z naklejką adresową. Jest jednak bardzo prosty sposób, aby wyróżnić się na tle konkurencji - są to opakowania kartonowe z nadrukiem.

Zalety kartonów z własnym nadrukiem

Opakowania z nadrukiem mają tę główną zaletę, że są świetną i niedrogą formą reklamy. W czasach, gdy dotarcie do klienta, czy to przez internet, czy też innymi drogami, wymaga coraz większych nakładów finansowych, proste formy coraz bardziej zyskują na znaczeniu.

Dla klienta to właśnie opakowanie jest często formą bezpośredniego, “fizycznego” kontaktu z twoją firmą. Warto więc zadbać o to, by ten kontakt wzbudził jedynie pozytywne emocje. Decydując się na kartony z nadrukiem, należy przede wszystkim umieścić na nich nazwę lub adres firmy oraz logo. Według niektórych badań, część Polaków robi zakupy online nawet kilka razy w miesiącu. Mając nadruk na opakowaniu z tymi elementami, jest dużo większe prawdopodobieństwo, że klient zapamięta twoją markę wśród wielu innych, zwłaszcza, jeśli zakupy przebiegną bezproblemowo. Estetyczny karton w połączeniu z oczekiwanym towarem wzbudzają pozytywne emocje i budują więź. A wszystko dzięki prostym sposobom, nie wymagającym dużych nakładów finansowych.

Co jeszcze warto umieścić na kartonie? Nazwa lub adres oraz logo to najważniejsze elementy. Oprócz tego, można pokusić się o intrygujące i zapadające w pamięć hasło, miłe dla oka obrazki lub dodatkowe elementy graficzne, np. choinki i gwiazki, jeśli planujesz specjalną serię kartonów na okres świąteczny.

Nie tylko wygląd się liczy - ważna jest też jakość

Dbając o estetyczny wygląd kartonu nie można zapomnieć o jakości. Grubość i wytrzymałość kartonów powinna być dobrana do rodzaju asortymentu. Szczególnie wymagające są niektóre branże, np. spożywcza. W tym wypadku uszkodzony karton niemal zawsze kończy się uszkodzeniem produktu lub produktów. Efekt? Dodatkowe koszty wymiany produktów lub zwrotu zamówienia, a także niezadowolenie klienta. Aby zaoszczędzić sobie problemów, lepiej wybrać opakowania dobrej jakości.

Kompleksowe usługi poligraficzne

Opakowania z nadrukiem możesz zamówić w drukarni opakowań kartonowych takiej jak Linpak Tomasz Wójciak. Wieloletnie doświadczenie i świetna znajomość branży opakowaniowej i poligraficznej sprawiają, że firma świadczy usługi na najwyższym poziomie. W ofercie LINPAK znajdziemy również: katalogi, ulotki, broszury, cenniki, teczki.

Podziel się