Artykuł sponsorowany Do czego wykorzystuje się worki polipropylenowe?

Do czego wykorzystuje się worki polipropylenowe?

Worki polipropylenowe, nazywane też workami pp, to opakowania wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne jak i przedsiębiorstwa z wielu branż. Swoją popularność zawdzięczają bardzo dobrym właściwościom polipropylenu - materiału, który jest odporny na różne czynniki zewnętrzne. Jakie jest zastosowanie worków polipropylenowych i kto najchętniej z nich korzysta?

Jak wyglądają worki polipropylenowe? 

Prawdopodobnie każdy choć raz w życiu spotkał się z workami polipropylenowymi, nawet jeśli nie znał nazwy tworzywa, z jakiego są one wykonywane. Można je poznać po charakterystycznych, tradycyjnych kolorach - żółtym, białym i niebieskim, które uzupełniają pionowe czerwone paski.  Worki polipropylenowe przydatne są do przechowywania wielu surowców, a do ich niezaprzeczalnych zalet należą: atrakcyjna cena, wysoka wytrzymałość oraz uniwersalność. 

Przechowywanie żywności w workach polipropylenowych 

Worków z polipropylenu nie może zabraknąć w gospodarstwach rolnych. Można w nich gromadzić różnorodne surowce sypkie i stałe, w tym:  

  • zboża: żyto, pszenicę, jęczmień, owies czy kukurydzę;
  • warzywa: ziemniaki, marchew i cebulę;
  • mąki;
  • kasze;
  • ryż;
  • cukier;
  • paszę dla zwierząt;
  • nasiona.

Jak wyjaśnia pracownik firmy Selen, specjalizującej się w produkcji worków, taśm i folii: 

Polipropylen to tworzywo bezpieczne w kontakcie z żywnością, a przy tym trwałe i wytrzymałe na znaczne obciążenia. Magazynowane w workach produkty nie tracą na jakości, ponieważ polipropylen przepuszcza odpowiednią ilość powietrza, a sam worek dobrze zabezpiecza artykuły przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 

Worki polipropylenowe w branży budowlanej 

Piasek, gruz, cement, wapno, papa, żwir – te i inne odpady budowlane można wrzucać do worków wykonanych z polipropylenu. Podczas remontu szczególnie przydatne są worki Big Bag, które mogą zastąpić niewygodne kontenery. 

Worki przeznaczone na budowę mogą pomieścić materiały o wadze nawet do 2 ton. Big Bagi łatwo jest transportować za pomocą wózków widłowych i podnośników, ponieważ wyposażone są w uchwyty i zaczepy. 

Gdzie jeszcze stosuje się worki z polipropylenu? 

Zastosowań worków z polipropylenu jest znacznie więcej. Często umieszcza się w nich ubrania, proszki, węgiel lub drewno opałowe. Worki wypełnione piaskiem służą do tworzenia wałów przeciwpowodziowych, umacniania brzegów i urwisk. Jeśli konieczne jest przechowywanie artykułów na zewnątrz, to właśnie worki sprawdzą się do tego najlepiej. Są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe i odporne na substancje chemiczne. Zaletą worków z polipropylenu jest możliwość ich wielokrotnego użytku, dlatego bardzo często wykorzystywane są przez co najmniej kilka sezonów. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter