Materiał Partnera Czy jest jednoczesna analiza termiczna?

Czy jest jednoczesna analiza termiczna?

Jednoczesna analiza termiczna to jedna z technik badawczych, która pozwala łączyć dwie inne zaawansowane metody pomiaru. Jeśli zastanawiacie się, czym dokładnie jest tego typu analiza, a także chcecie poznać zalety jej stosowania, to dobrze trafiliście. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze aspekty związane z jednoczesną analizą termiczną. Jesteście zainteresowani? W takim razie zapraszamy serdecznie do dalszej lektury.

Jednoczesna analiza termiczna - charakterystyka

Jednoczesna analiza termiczna to technika badawcza, która umożliwia zastosowanie dwóch innych powiązanych metod pomiaru, czyli termograwimetrii (TG) i skaningowej kalorymetrii różnicowej (DSC) w tym samym czasie. Co istotne, podczas badania przeprowadzanego na danej probówce, zapewniane są identyczne warunki dla obu sygnałów, zarówno dla TG, jak i DSC. W trakcie wykonywania pomiaru specjaliści dbają o to, aby m.in.:

  • panowała ta sama atmosfera,
  • to samo ciśnienie,
  • ta sama szybkość grzania,
  • ten sam efekt radiacyjny,
  • a także, aby kontakt termiczny próbki z tyglem i sensorem był identyczny.

Nie da się osiągnąć tego założenia, jeśli zastosuje się dwa różne instrumenty, dlatego właśnie ten rodzaj analizy termicznej jest bardzo ważną i docenianą metodą badawczą.

Zalety jednoczesnej analizy termicznej

Jednoczesna analiza termiczna (STA) daje możliwość rejestrowania dwóch oddzielnych sygnałów w tym samym czasie i na tym samym urządzeniu. Dzięki jej zastosowaniu można uzyskać kompleksowe dane na temat charakterystyki cieplnej badanej próbki. To, co jeszcze przemawia na korzyść STA to fakt, że zapewnia ona również większą efektywność badania. Nie da się osiągnąć podobnych efektów, jeśli wykorzystane zostaną dwa oddzielne urządzenia do termograwimetrii i skaningowej kalorymetrii różnicowej.

Przyrząd do jednoczesnej analizy termicznej

Tego typu analizę termiczną przeprowadza się z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń badawczych, takich jak analizatory TGA/DSC. Sprawdzonym dostawcom takiego sprzętu jest firma Netzsch Instrumenty. Jest to zaufane i sprawdzone przedsiębiorstwo, działające na rynku od wielu lat, dzięki czemu inwestycja w zakup ich urządzeń badawczych będzie rozsądnym rozwiązaniem.

Co ważne, przy wyborze sprzętu do analizy termicznej warto sprawdzić, czy działa on zgodnie z międzynarodowymi standardami pomiarowymi. Firma Netzsch spełnia wszystkie wymogi, zarówno prawne, jak i jakościowe. To niezmiernie istotne, więc warto o tym pamiętać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas