Materiał Partnera Biorezonans – czym jest ta metoda?

Biorezonans – czym jest ta metoda?

Jedną z najpopularniejszych metod diagnostyki i leczenia w alternatywnej medycynie jest biorezonans. Nie należy mylić go z rezonansem magnetycznym. Zabieg biorenozansu wykorzystuje elektromagnetyczne wibracje. Głównym sposobem diagnostyki w tej terapii jest mierzenie aktywności elektrodermalnej. Czym dokładnie jest biorezonans, jak przebiega zabieg oraz jakie są jego skutki?

W czym pomaga biorezonans?

Terapia biorenozansu zakłada, że wszystkie obce organizmy znajdujące się w naszym ciele wytwarzają swoje specyficzne drgania, które różnią się od wibracji wytwarzanych przez ludzi. Na podstawie różnic wytwarzanych drań przez człowieka i obce organizmy osoba przeprowadzająca biorezonans ustala dolegliwości i choroby badanej osoby. Osoby, które są zwolennikami tej terapii twierdzą, że za pomocą biorenozansu możliwe jest ustalenie stanu zdrowia człowieka. Poza tym metoda ta umożliwia ustalenie poziomu hormonów, obecność pasożytów, a także wykrycie alergii. Oprócz tego biorezonans pomaga w leczeniu nałogów tytoniowych i alkoholowych.

Jak przebiega biorezonans i jakie są jego skutki?

Podczas terapii biorezonansu pacjent znajduje się w pozycji siedzącej. Do tego w dłoniach pacjenta znajdują się dwa metalowe zakończenia aparatury służącej do przeprowadzenia badania. Elektrody znajdujące się na dłoniach pacjenta umożliwiają przechodzenie prądu o zmiennych częstotliwościach przez ciało badanej osoby. Przepływ prądu ma na celu wykrywanie patogenów i rozmaitych dolegliwości, a także zlokalizowanie ich w ciele człowieka. Zmiana natężenia fal przez osobę przeprowadzającą terapię biorezonansem ma na celu wyszukanie odstępstw od naturalnej częstotliwości rezonansowej ciała człowieka, czyli wykrywanie chorób. Zmiany częstotliwości fal można dokonać maksymalnie co 3 minuty.

W trakcie emitowania pola magnetycznego, osoba poddana terapii biorezonansu odczuwa nieprzyjemne mrowienie. Jeden zabieg ten może trwać do dwóch godzin, zaś cała terapia może trwać nawet kilka miesięcy. Zwolennicy tej metody uważają, że biorezonans jest nieinwazyjny, a pacjent nie jest narażony na występowanie skutków ubocznych. Fachowcy w tej branży z firmy Body Skan z Jasienicy w województwie Mazowieckim zalecają, by z tej terapii nie korzystały osoby z chorobą nowotworową, osoby z rozrusznikiem serca oraz kobiety w ciąży.

Zalety biorezonansu

Do zalet biorezonansu należy przede wszystkim nieinwazyjność zabiegu. Poza tym metoda ta pozwala na wykrywanie prawdziwych przyczyn wielu chorób. Dodatkowo metoda leczenia, taka jak biorezonans celuje bezpośrednio w chorobotwórcze patogeny, co pozwala na unikanie niszczenia naturalnej flory bakteryjnej. Kolejną zaletą tej metody jest to, że nie ma żadnych skutków ubocznych, a sama terapia nie tylko usuwa patogeny, lecz przyczynia się do wzmocnienia organizmu. Przy wykorzystaniu biorezonansu możliwe jest skuteczne leczenie chorób wirusowych i autoimmunologicznych.

Podziel się