Materiał Partnera Co warto wiedzieć o wynajmie dźwigów budowlanych?

Co warto wiedzieć o wynajmie dźwigów budowlanych?

Każda inwestycja budowlana wymaga wykonania wielu prac - czasem trudnych bądź też czasochłonnych. Dlatego specjalistyczne sprzęty, takie jak dźwig budowlany, są niezbędnym wyposażeniem na każdym placu budowy. Dziś trudno trafić na budowę beż tego typu maszyn. Urządzenia te są jednak dość drogie, a ich zakup dla wielu firm jest po prostu nieopłacalny. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wynajem.

Korzyści płynące z wynajmu żurawi budowlanych

Dźwig budowlany to urządzenie, które ogromnie ułatwia prace. Bez niego niemożliwy były sprawny załadunek i rozładunek różnych materiałów budowlanych, takich jak np. kostka brukowa. Niektóre typy żurawi są wyposażone w zamykaną łyżkę, która umożliwia pracę z materiałami sypkimi, takimi jak żwir lub piasek. Sprawne przeprowadzenie prac budowlanych skraca ogólny czas budowy, a w związku z tym i koszty. Do kolejnych zalet wynajmowanych dźwigów należy fakt, że wynajmujący płaci jedynie koszty wspomniane w umowie. Pozostałe wydatki, jak na przykład koszty konserwacji, ponosi właściciel firmy.

Obowiązki wynajmującego

Wynajęcie żurawi budowlanych wiąże się jednak z pewnymi obowiązkami, a mianowicie do dbania o sprzęt i używania go zgodnie z przeznaczeniem. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia zostanie zminimalizowane do minimum i wynajmujący nie zostanie obciążony kosztami naprawy. Istotną rzeczą jest również odpowiednie zabezpieczenie urządzenia na placu budowy, aby nie zostało ono skradzione. Wynajmujący powinien pamiętać także o tym, że niekiedy warunki atmosferyczne (np. silne wiatry) nie pozwalają na użycie dźwigów. Jest to związane nie tylko z ryzykiem uszkodzenia sprzętu, ale również z zagrożeniem zdrowia, a nawet życia osób przebywających na placu budowy.

Dźwigi budowlane - rodzaje

Na rynku istnieje wiele rodzajów tego typu maszyn, do kilku podstawowych typów można zaliczyć:

  • Mini-żurawie. Ze względu na swój niewielki rozmiar są polecane do trudno dostępnych miejsc, wszędzie tam, gdzie nie da się użyć tradycyjnych modeli - żurawi stacjonarnych lub samojezdnych. Są poręczne, szybkie, nadają się do prac na zewnątrz i wewnątrz budynków.
  • Żurawie samojezdne. Umożliwiają swobodne poruszanie się, wykorzystuje się je w sytuacjach, gdy niezbędne jest przemieszczanie się dźwigu. Mają dość mały zasięg pracy.
  • Żurawie stacjonarne. Mają szeroki zakres pracy. Są polecane do prac wymagających dużej precyzji.

Wynajem dźwigów z firmą PUH „RESBAU”

Poszukujesz rzetelnej firmy, która oferuje wynajem żurawi? Zgłoś się do PUH „RESBAU” Włodzimierz Ramocki z Rzeszowa. Firma dysponuje nowoczesnym sprzętem marki Peiner. Zaletą tych urządzeń jest między innymi niski koszt wynajmu, montażu i demontażu.

Podziel się