Materiał Partnera Jakie są rodzaje podnośników?

Jakie są rodzaje podnośników?

Podnośniki koszowe wykorzystywane są w wielu branżach. Korzystają z nich nie tylko budowlańcy. Mogą być narzędziem pomagającym montowanie reklam, oświetlenia, czy wszelkiego rodzaju pracach na wysokościach (mycie okien, malowanie murali itp.). Każda branża oczywiście ma inne wymagania, na szczęście rodzajów podnośników jest wiele, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Podział podnośników

Podstawowy podział podnośników koszowych wyróżnia podnośniki samojezdne, na samochodach oraz na przyczepach. Warto zwrócić uwagę szczególnie na drugi typ, czyli podnośniki, które są niezwykle wszechstronne i dają możliwość realizacji największej ilości poszczególnych prac na wysokościach. Różnią się one od siebie budową oraz sposobem obsługi. Ich różnorodność oraz szerokie zastosowanie sprawiają, że są to narzędzia, które znaleźć wykorzystane mogą być niemalże w każdej branży. Przydać się mogą także osobom prywatnym. Oczywiście zakup takiego nie będzie opłacalny w przypadku jednorazowej inwestycji. W takim wypadku można skorzystać z usług takiej firmy, jak Dźwigi i Podnośniki. Warszawska firma istnieje na rynku od 1989 roku i zajmuje się wynajmem wszelkiego rodzaju podnośników i dźwigów, wraz z ich obsługą.

Podnośniki na przyczepie

Ten rodzaj podnośników charakteryzuje łatwość i szybkość przemieszczania na duże odległości. Podnośniki na przyczepie wybiera wiele przedsiębiorstw, ze względu na możliwość wykorzystania pojazdu holującego podnośnik, w zupełnie innych celach. Jest to pojazd całkowicie niezależny od przyczepy. Podnośniki tego typu są łatwe w transporcie, wygodne i uniwersalne w użyciu. Mogą się od siebie różnić np. powierzchnią podestu, maksymalną wysokością oraz sposobem podnoszenia.

Podnośniki samochodowe

Są najlepszym rozwiązaniem, jeśli dźwig musi być przetransportowany na dużą odległość. Rozwiązanie tego typu okaże się tym bardziej dobre, jeśli prace będą przeprowadzane na trudnym terenie, gdzie przyczepa, a tym bardziej podnośniki samojezdne, nie potrafiłyby sobie poradzić. Wtedy najlepszym wyborem jest właśnie podnośnik samochodowy, na podwoziu auta ciężarowego. Charakteryzują się one dużą wysokością maksymalną podnoszenia. Różnić się mogą rodzajem podwozia, wagą, czy maksymalną wysokością roboczą. Podnośniki na samochodach to najbardziej wszechstronny typ, dlatego w przypadku konieczności wynajmu takich maszyn, warto zdecydować się właśnie na taki model.

Opracowanie:

Dźwigi i Podnośniki Podnosimy.pl

Warszawa , Instalatorów 7c

Podziel się