Artykuł sponsorowany Wynajem czy zakup maszyn budowlanych? Na co się zdecydować?

Wynajem czy zakup maszyn budowlanych? Na co się zdecydować?

Maszyny budowlane to nie tylko koparki i podnośniki. Do tej grupy urządzeń zalicza się jeszcze wiele innych modeli, które mają nieco inne zastosowanie! Jeżeli rozpoczynasz własną działalność i nie wiesz, czy lepiej zdecydować się na wynajem poszczególnych maszyn budowlanych, czy też ich zakup na własność – koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Kiedy zakup maszyny budowlanej to dobra decyzja?

Jedną z sytuacji, kiedy to zakup koparki, koparko-ładowarki bądź też żurawia będzie najlepszą opcją, jest prowadzenie własnej, dobrze prosperującej działalności.  Jednak, aby było to w pełni opłacalne, z pomocy takiej maszyny pracownicy muszą korzystać często (na przykład codziennie). Wynajem wiązałby się z kosztami, które po kilkunastu latach prawdopodobnie zrównałyby się z kosztem zakupu nowego urządzenia.

Jednak właściciele każdej maszyny budowlanej powinni pamiętać, że ciąży na nich również odpowiedzialność za wykonywanie regularnych przeglądów technicznych, serwisowanie oraz wymianę części i uzupełnianie płynów. Co więcej, każdy, kto decyduje się na zakup własnej koparki lub innego sprzętu musi zatrudnić dodatkowego pracownika na stanowisku operatora, bądź samodzielnie ukończyć kurs operatorski!

A może wynajem?

Wynajem to na pewno znacznie korzystniejsza opcja, kiedy w grę wchodzi jednorazowa usługa. W takiej sytuacji wystarczy zgłosić się do renomowanej firmy, świadczącej usługi wynajmu wielkogabarytowego sprzętu, na przykład zakładu Górka i wybrać odpowiedni termin przeprowadzenia prac ziemnych lub budowlanych. W takich przedsiębiorstwach pracują wykwalifikowani operatorzy, którzy mają uprawnienia do operowania danym urządzeniem oraz doskonale znają jego specyfikację techniczną. Ponadto to firma odpowiada za dostarczenie sprzętu na miejsce realizacji zlecenia oraz jego odbiór!

Wypożyczenie maszyn budowlanych to także idealna propozycja dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z budownictwem. W ich przypadku zakup nowej koparki wiązałby się z dużym wydatkiem, na który raczej nie mogą sobie pozwolić. W sytuacji niepowodzenia i konieczności zawieszenia działalności – pozostaliby z kompletnie bezużyteczną maszyną, która jest tylko zamrożeniem środków pieniężnych!

Pamiętaj, że to firma wynajmująca specjalistyczny sprzęt ponosi koszty konserwacyjne oraz zakupu paliwa, Ty płacisz tylko i wyłącznie za usługę wynajmu, która może być długo lub krótkoterminowa!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas