Artykuł sponsorowany Co wchodzi w zakres usług dźwigowych?

Co wchodzi w zakres usług dźwigowych?

Nie tylko prace na placu budowy, ale także pielęgnacja zieleni miejskiej, rozładunek towarów lub demontaż linii produkcyjnej wymagają skorzystania z usług dźwigowych. Maszyny wyposażone w ramię o dużym zasięgu i udźwigu pomagają w przenoszeniu ciężkich komponentów oraz wykonywaniu prac bez konieczności korzystania z rusztowania. Kluczową rolę odgrywa dopasowanie odpowiedniego sprzętu do rodzaju, jak również warunków realizowanego zadania.

Wybór rodzaju dźwigu

Ten aspekt jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju prac, jakie będą wykonywane. Podczas wyboru należy kierować się przede wszystkim parametrem udźwigu oraz wysięgiem. Inny rodzaj sprawdzi się do prac przeprowadzanych na zewnątrz, a jeszcze inny na przykład wewnątrz hal magazynowych. Niebagatelne znaczenie ma także wielkość maszyny, która potrzebuje określonej przestrzeni do stabilnego rozstawienia podpór oraz manewrowania ramieniem. W przypadku usług wykonywanych na wyższych kondygnacjach, ważna jest również masa całkowita, która wpływa na nośność stropu. Decydując się na wynajem dźwigu, można liczyć na profesjonalne doradztwo w każdym z wymienionych aspektów, dzięki czemu otrzymamy idealnie dopasowany sprzęt.

Zakres usług dźwigowych

Przede wszystkim obejmują one prace budowlane, takie jak przenoszenie ciężkich i wielkogabarytowych komponentów na duże wysokości lub z miejsca na miejsce na placu roboczym. Są także nieocenione podczas, chociażby demontażu konstrukcji stalowych lub relokacji linii produkcyjnych. Dźwigi są powszechnie stosowane do rozładunku oraz załadunku towarów również w branży logistycznej. Bardzo często można je spotkać przy przenoszeniu stalowych kontenerów na statki przewożące towary. W przestrzeni miejskiej największą rolę odgrywają, wspomagając między innymi ustawianie pomników lub billboardów reklamowych. Bez żurawi samojezdnych nie mogłyby powstać także turbiny wiatrowe lub wysokie kominy w fabrykach bądź elektrowniach.

Usługi dźwigowe w wielu przedsiębiorstwach, takich jak na przykład firma Ima z siedzibą we Wrocławiu, obejmują również wynajem podnośników koszowych. Te z kolei umożliwiają przenoszenie ludzi do miejsc trudno dostępnych. Tym samym są niezwykle pomocne w takich pracach jak odśnieżanie dachów lub pielęgnacja drzew — przycinanie gałęzi. W branży budowlanej stanowią o wiele bezpieczniejszą alternatywę dla rusztowania, pozwalając na wykonywanie montażu różnych elementów lub remontu elewacji w stabilnych warunkach, zmniejszając ryzyko wypadku. Podnośniki koszowe wykorzystuje się także do naklejania reklam na billboardy lub instalacji neonów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas