Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o przegrodach z plandek w halach przemysłowych?

Co warto wiedzieć o przegrodach z plandek w halach przemysłowych?

Polichlorek winylu ma bardzo wiele zastosowań. Jednym z nich jest produkcja plandek wykorzystywanych między innym przy tworzeniu namiotów imprezowych czy kurtyn oraz burt naczep samochodów ciężarowych. Ciekawym zastosowaniem PVC jest również wytwarzanie przegród, które doskonale sprawdzają się przy podziale hal magazynowych i przemysłowych na różne strefy funkcjonalne. Dlaczego zatem warto postawić na polichlorek winylu? Jakie rodzaje przegród tworzą najlepsi producenci? Komu zlecić ich zaprojektowanie? Na te pytania odpowiedzi udzielamy w dalszych częściach artykułu.

Przegroda z plandeki – postaw na polichlorek winylu!

Przegrody z plandek tworzy się przede wszystkim z wysokiej klasy, certyfikowanego i atestowanego polichlorku winylu, który może być również uszlachetniony (zyskuje wtedy dodatkowych własności potrzebnych w zależności od konkretnego zapotrzebowania i zastosowania). Tworzywo to cenione jest ze względu na swoje parametry techniczne:

  • lekkość,

  • odporność na uszkodzenia mechaniczne,

  • wytrzymałość na rozciąganie, rozdarcie, przedziurawienie czy przetarcie,

  • elastyczność,

  • łatwość w serwisowaniu,

  • brak podatności na procesy starzenia,

  • szczelność,

  • brak podatności na silne zabrudzenia (plandeki PVC w prosty sposób można czyścić i to bez konieczności zastosowania agresywnej chemii).

Dodać warto, że plandeki z polichlorku winylu są stosunkowo tanie i gwarantują szerokie możliwości projektowe. Nic dziwnego, że tworzy się z nich nie tylko przegrody w halach magazynowych, ale także same namioty imprezowe, osłony naczep czy zabudowy altan, tarasów i werand.

Rodzaje przegród z plandek i ich zastosowanie

Przegrody z plandek PVC mogą być projektowane niemalże w dowolny sposób. Bez trudu można zatem dostosować je do konkretnych zastosowań i potrzeb danego przedsiębiorstwa. W wielu przypadkach przegrody z plandek dzielą hale magazynowe lub przemysłowe na określone strefy funkcjonalne np. obszary składowania towarów oraz pomieszczenia kontroli jakości. Ponadto takie konstrukcje często służą do wydzielania miejsc podwyższonego standardu sanitarnego np. wnętrz chronionych przed pyłami czy dymami poprodukcyjnymi.

Jeśli chodzi o podział przegród z plandek, wyróżnić można zaś konstrukcje montowane na stałe (stanowią one swoiste ścianki działowe i można w nie wbudowywać nawet drzwi, okna, bramy wjazdowe – możliwe jest to dzięki szkieletowi z rusztów aluminiowych bądź stalowych) oraz te mobilne (najczęściej podwieszane, łatwe w montażu i demontażu, a także możliwe do szybkiego zainstalowania w innym miejscy hali przemysłowej).

Jak tworzy się przegrody z plandek?

Tworzeniem przegród z plandek zajmują się firmy wyspecjalizowane w produkcji hal namiotowych, osłon burtowych i kurtynowych dla naczep, a także zabudów PVC dla wiat, tarasów, werand i altan. Przykładem jest podpoznańskie przedsiębiorstwo TECH-PLAN, które ma na koncie dziesiątki zrealizowanych inwestycji dla różnych klientów. Takie firmy zapewniają projekt, produkcję oraz montaż przegród z plandek, w tym ich precyzyjne dostosowanie do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Jak zatem produkowane są takie konstrukcje na wymiar?

Przede wszystkim istotne jest rozpoznanie warunków technicznych danej hali magazynowej czy przemysłowej oraz wyznaczenie właściwego systemu mocowania. Przegrody z plandek mogą bowiem być albo podwieszane, albo montowane na wcześniej postawionej konstrukcji aluminiowej czy stalowej. Dokładny pomiar i projekt to zatem elementy, które są bezsprzecznie wymagane przy każdym, nawet najmniejszym zleceniu.

Gdzie jeszcze można zastosować przegrody z plandek PVC?

Przegrody z plandek PVC nie tylko pozwalają na tworzenie wyodrębnionych stref w halach magazynowych i przemysłowych. Nie tylko też można z nich przygotowywać łatwe w montażu i demontażu ścianki działowe. Świetnie sprawdzają się one również jako przegrody z plandek w kontenerach czy wewnątrz skrzyń ładunkowych i naczep. W wielu przypadkach projektowane są one i produkowane w wersjach z solidną izolacją. Polichlorek winylu to doskonały materiał do tworzenia przegród termicznych niebywale potrzebnych w całym sektorze transportowym.

Podsumowanie

Przegrody z plandek PVC są łatwe i niedrogie w przygotowaniu. Ich zamontowanie nie zajmuje wiele czasu, a ich funkcjonalność sprzyja stosowanie takich konstrukcji jako alternatywy dla droższych płyt warstwowych czy paneli K-G. Szczególną zaletą przegród z plandek jest możliwość zmiany ich ustawienia i to bez prowadzenia zaawansowanych prac technicznych. Można zatem wykorzystać je do różnych celów, a obecnie cenione są one zarówno do podziału na strefy zarówno hal przemysłowych, jak i imprezowych, magazynowych czy handlowych.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas