Materiał Partnera Zastosowanie plandek tunelowych

Zastosowanie plandek tunelowych

Plandeki pokryciowe tunelowe to rozwiązanie pozwalające ochronić wiele elementów przed działaniem negatywnych czynników atmosferycznych. Osłonią zarówno maszyny i inny sprzęt budowlany, jak i siano czy też teren, na którym prowadzony jest remont. Ważne jest odpowiednie ich dopasowanie – zarówno pod względem miejsca, w którym zostaną użyte, jak i czynników, jakie będą na nie oddziaływać. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

Czym jest plandeka?

Plandeka to akcesorium wyróżniające się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Jej głównym celem jest zapewnienie ochrony materiałom, sprzętowi budowlanemu i innym elementom przed negatywnymi skutkami warunków atmosferycznych i nie tylko. Na rynku jest dostępna w wielu odmianach, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej typu do konkretnej sytuacji. Producenci rozróżniają różne modele, dzieląc je w zależności od parametrów fizycznych i materiału, z którego są wykonane. Odpowiednio dobrany surowiec zapewnia im określone właściwości fizyczne, które z kolei pozwalają je wykorzystać w różnych warunkach. Płachty wykonane z tworzywa sztucznego, takie jak plandeki tunelowe, są odporne na wodę i skutecznie zabezpieczają np. przed deszczem. Z kolei te wykonane z grubych płócien pozwalają chronić produkty sypkie w trakcie transportu.

Gdzie można wykorzystać plandeki tunelowe?

Jak już wspomniano, ich przeznaczenie uzależnione jest od materiału, w którego zostaną wykonane. Te wyprodukowane z mocnych surowców mogą zabezpieczyć praktycznie wszystko – od towaru znajdującego się na przyczepie, aż po pojazdy rolnicze czy drewno pozostawione do sezonowania. Specjaliści z F.U.H. TORAM  Tomasz Oramus zaznaczają, że ważne jest wybranie odpowiedniego modelu zarówno pod względem surowca wykorzystanego do ich produkcji, jak i okresu trwałości. Na rynku są bowiem dostępne plandeki sezonowe i całoroczne. Ich funkcjonalność i uniwersalność sprawiają, że konstrukcja może okryć, zakryć i zaciemnić różne elementy. Najczęściej stosuje się je do ochrony:

  • materiałów budowlanych,
  • sprzętu rolniczego,
  • samochodów, maszyn, przyczep i innych pojazdów,
  • wszelkiego rodzaju wiat.

Można je także użyć do zabezpieczenia przedmiotów znajdujących się wewnątrz budynku podczas jego generalnego remontu, np. wymiany pokrycia dachowego. Właściwie zamontowane, chronią przed wilgocią, brudem i kurzem. Stosowane są także przez służby w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych, chroniąc domostwa i znajdujący się w nich sprzęt. Tak szerokie ich zastosowanie wynika z łatwości i szybkości montażu, ale też lekkości.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas