Materiał Partnera O zabudowach altan plandekami opowiadają fachowcy firmy TECH-PLAN

O zabudowach altan plandekami opowiadają fachowcy firmy TECH-PLAN

Plandeki o silnych splotach i dużej gramaturze materiału stosowane są obecnie jako osłony naczep i przyczep. Cenione są one także przy produkcji hal namiotowych o różnym przeznaczeniu. Ich wytrzymałość na promieniowanie UV, porywy wiatru, grad, deszcz oraz uszkodzenia mechaniczne powoduje, że coraz częściej wybierane są one również do tworzenia zabudów altan. Takie rozwiązanie przedstawiają fachowcy firmy TECH-PLAN spod Poznania.

Kiedy można zastosować zabudowę altany plandeką?

Altany, czyli małe obiekty stawiane w parkach i na działkach prywatnych najczęściej składają się ze szkieletu oraz zadaszenia bez obudowanych boków. Wyróżniają się w one właśnie tym od narzędziowni, małych domków ogrodowych czy tzw. ogrodów zimowych, które wykończone są blachami, płytami warstwowymi lub drewnem. Niestety unikalny wygląd niesienie ze sobą duży minus – brak odpowiedniego zabezpieczenia wnętrza obiektu przed niskimi temperaturami, wiatrem i deszczem. Co zatem zrobić, by altana pozostała piękna, ale pozwalała na jej użytkowanie jesienią, a nawet zimą? Z praktycznym rozwiązaniem przychodzi firma TECH-PLAN spod Poznania. Jeden z jej fachowców zapewnia, że:

Zabudowy altan plandekami sprawdzają się zarówno przy obiektach o prostej konstrukcji, jak i przy tych o wymyślnej architekturze. Osłona z polichlorku winylu może być też zwijana w słoneczne dni lub nawet demontowana i montowana tylko jesienią i zimą. Bez znaczenia jest również to, czy altana jest stworzona w konstrukcji stalowej, aluminiowej, czy z drewna. Nasza firma jest przygotowana do tworzenia zabudów z plandeki dla obiektów o różnej estetyce. Zawsze dbamy, by altana zyskała zatem funkcjonalności i dodatkowego blasku. Jesteśmy też w stanie przygotować designerskie plandeki dla tarasów, ogrodów zimowych, wiatrołapów zewnętrznych oraz werand frontowych.

Jak tworzy się zabudowę altany z plandeki?

Specjaliści z firmy TECH-PLAN wyjaśniają, że tworzenie zabudowy altany plandeką wymaga jej zaprojektowania i wyprodukowania na wymiar. Istotne jest wykonanie precyzyjnego pomiaru, a także uwzględnienie wszystkich wymagań klienta. Zabudowa musi bowiem dobrze izolować wnętrze od warunków pogodowych, gwarantując 100% szczelność. Bardzo ważna jest też estetka, która musi być spójna z wyglądem danej altany. Fachowcy z firmy TECH-PLAN oferują tym samym plandeki w różnych kolorach, z wieloma elementami dekoracyjnymi oraz z praktycznymi akcesoriami, od zamków począwszy, na zwijanych okienkach kończąc. Największą popularnością cieszą się jednak osłony częściowo bądź całkowicie przezroczyste i pozwalające na szybki demontaż lub zrolowanie. Z czego produkowane są zaś zabudowy altan?

Producent TECH-PLAN większość projektów opiera o materiał PCV o splocie 9x9 lub 12x12, a także o gramaturze nawet powyżej 600 g/m2. Stosowane tworzywo opatrzone jest branżowymi atestami i certyfikatami, a także spełnia restrykcyjne normy PN-EN, DIN oraz ISO. Dotyczą one między innymi odporności na przedarcie, ogień czy wilgoć. Dodać warto, że plandeki firmy TECH-PLAN są łatwe w czyszczeniu, a w przypadku uszkodzenia bez trudu można przekazać je specjalistom do naprawy. Firma spod Poznania gwarantuje bowiem kompleksowe usługi: projekt i tworzenie zabudowy altany, jej dostawę, montaż oraz serwis.

Altana czy może namiot typu Turek?

Każdy, kto rozważa budowę w ogrodzie altany z zabudową z plandeki, powinien zainteresować się także innym ciekawym rozwiązaniem firmy TECH-PLAN. Mowa o namiotach typu Turek, które mogą zastąpić taras czy altankę, zapewniając doskonałe miejsce do biesiad ze znajomymi. Taka hala namiotowa wykonana ze szkieletu aluminiowego i plandeki PCV może być montowana w ogrodzie na specjalne okazje lub też może być przygotowana w wersji całorocznej. O szczegóły warto pytać specjalistów TECH-PLAN podczas bezpłatnych konsultacji.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas