Materiał Partnera Ciśnieniowe pompownie sieciowe – gdzie się je stosuje?

Ciśnieniowe pompownie sieciowe – gdzie się je stosuje?

Pompownie odpowiedzialne są przede wszystkim za dostarczenie wody do różnego rodzaju obiektów. Bez względu na to, czy mowa tu o budynkach mieszkalnych, czy przemysłowych, dostęp do wody bieżącej ma wpływ na wiele wykonywanych codziennie czynności. Jej zaprojektowanie i stworzenie jest bardzo skomplikowanym i wieloetapowym procesem. Dlatego właśnie najlepiej powierzyć je profesjonalistom. Co konkretnie oferują w zakresie pompowni ciśnieniowych?

Czym są pompy ciśnieniowe?

Stworzenie specjalistycznych pomp ciśnieniowych jest skuteczną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku sanitarno-kanalizacyjnego. Dlaczego? Otóż dlatego, że stosowanie standardowego rozwiązania, jakim są pompy grawitacyjne, nie zawsze ma wymiar ekonomiczny. Szczególnie wiele problemów mogą przysporzyć sytuacje związane z przetransportowaniem wody na znaczne odległości lub spore wysokości. Choć można tu zastosować system grawitacyjny, będzie się to bezpośrednio wiązało z koniecznością przeprowadzenia bardzo głębokich wykopów, a co za tym idzie, znacznie zwiększonymi kosztami, na które rzadko kto może, a na pewno nikt nie chce sobie pozwolić. Wydobycie lub transport cieczy za pomocą pomp ciśnieniowych odbywa się za pomocą np. silników elektrycznych, które nadają cieczy odpowiednią energię mechaniczną.

Zasilanie silnika związane jest oczywiście z pewnymi kosztami eksploatacyjnymi, aczkolwiek są one nieporównywalnie mniejsze, niż byłoby to w przypadku pomp grawitacyjnych. Aby pompownia działała poprawnie i wydajnie, wykonawstwo najlepiej powierzyć doświadczonym specjalistom, do których zdecydowanie należy firma Inwap, która dzięki swojemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym rzetelne wsparcie w zakresie projektowania i montażu pompowni i przepompowni. Jakie konkretnie elementy potrzebne są do stworzenia wydajnego systemu?

Pompownie ciśnieniowe – elementy

Zasadniczo pompownie składają się z 4 elementów, które stanowią ich filar. Mowa tu przede wszystkim o zbiorniku pompowni, pompach, części hydraulicznej oraz o układzie automatyki i sterowania. Zbiorniki przeznaczone są do gromadzenia ścieków przetłaczanych przez pompy. Mogą być wykonane zarówno z tworzyw syntetycznych, jak i z betonu oraz polimerobetonu. W zależności od zaistniałych potrzeb różna może być średnica zbiorników, która oscyluje w granicach od 600 do 2500 mm. Głębokość zbiornika zawsze uwarunkowana jest przez warunki terenowe.

W pompowniach zazwyczaj używa się od 1 do aż 4 pomp. Mowa tu o pompach odrzutowych z wirnikiem lub z jednoczesnym zastosowaniem wirnika i rozdrabniacza. W skład części hydraulicznej wchodzą sprzęgła hydrauliczne dolne i górne montowane w połowie zbiornika oraz zawory zwrotne, zawory odcinające i elementy kształtne takie jak kolanka, trójniki, redukcje i mufy oraz oczywiście rury. Za zautomatyzowanie procesów odpowiadają skrzynki sterujące oraz regulatory poziomu.

Opracowanie:

Inwap sp. z o.o.

Brzeg , Starobrzeska 34b

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas