Materiał Partnera Cechy oraz zastosowanie pomp marki TSURUMI

Cechy oraz zastosowanie pomp marki TSURUMI

Firma TSURUMU to prawie stuletnia historia produkcji pomp, które cechują się najwyższą jakością, innowacyjnością, a przy tym bardzo szerokim zastosowaniem w wielu różnych dziedzinach. W jej ofercie znajduje się ponad 700 wariantów pomp do cieczy różnych rodzajów, dzięki czemu każdy klient znajdzie produkt dopasowany idealnie do swoich potrzeb. Czym jeszcze charakteryzuje się propozycja tej firmy i gdzie w Polsce można znaleźć jej produkty?

Pompy przeznaczone na potrzeby budownictwa

Pompy na potrzeby budownictwa znajdują zastosowanie przede wszystkim do przepompowywania szlamu oraz bentonitu. Wiele spośród produktów agitator, czyli wirnik, który ma za zadanie mieszać ciecz zanim dostanie się ona do pompy, dzięki czemu osad i większe części stałe są łatwiej wypompowywane. Ofertę na potrzeby tej branży uzupełniają także innowacyjne modele o oznaczeniu KTVE, KTZE, LB480A, LB800A wyposażony w sterującą elektrodę. Sprawia ona, że urządzenie uruchamia się dopiero wtedy, gdy poziom wody zetknie się ze zitegrowaną elektrodą.

Pompy ściekowe

Na potrzeby przemysłu oraz oczyszczalni ścieków powstały także pompy ściekowe TSURUMI. Urządzenia te mogą być wykonane z żeliwa, albo ze stali nierdzewnej, dzięki czemu mogą być używane do zasysania agresywnych cieczy. To jednak nie wszystko. Oferta została również poszerzona o pompę tytanową, która sprawdza się przy przepompowywaniu słonej wody morskiej. Ponadto w swojej ofercie  TSURUMI posiada również bardzo wydajne urządzenia do napowietrzania ścieków w postaci aeratorów serii TRN i BER

Pompy z napędem spalinowym

Do pracy przy robotach ziemnych, wodnych i drogowych służą niezawodne pompy napędzane silnikami spalinowymi wysokoprężnymi lub benzynowymi. Ich atutem jest niezawodność wynikająca z zastosowania sprawdzonych konstrukcji, trwałych silników, a także z użycia otwartego wirnika. Urządzenia te cechują się także kompaktowymi kształtami, co zdecydowanie ułatwia ich eksploatację i poprawia funkcjonalność. Opisywane sprzęty znajdują zastosowanie m.in. do przepompowywania czystej wody, a także ścieków, mogą sprawdzić się też do wypłukiwania igłofiltrów.

Jedynym, wyłącznym dystrybutorem w Polsce niezawodnych pomp TSURUMI jest firma BBA Pumps, która sama również - od ponad 60 lat - zajmuje się produkcją m.in. przewoźnych pomp do igłofiltrów, odwadniających, wysokociśnieniowych oraz samozasysających. Jeśli zależy Państwu na najwyższej jakości wykonania i niezawodności, bez wątpienia warto skorzystać z oferty obydwu tych przedsiębiorstw, które ze względu na dekady działalności, można uznać za liderów w tej branży. 

Opracowanie:

BBA Pumps PL Sp. z. o.o.

Piaseczno , Żeromskiego 39A

Podziel się