Artykuł sponsorowany Armatura przemysłowa do gazu

Armatura przemysłowa do gazu

Armatura przemysłowa różni się od klasycznej, ogólnodostępnej i drobnej armatury łazienkowej. Pierwsza odnosi się bowiem do rozległych systemów, druga zaś do wyposażenia domowej łazienki. Chcesz wiedzieć, z czego dokładnie zbudowane są części armatury wykorzystywanej na szeroką skalę? Sprawdź, co oferują dystrybutorzy profesjonalnych elementów tego rodzaju.

Czym jest armatura przemysłowa?

Każdy zna to określenie. Większość osób armaturę kojarzy jednak z wyposażeniem domowej łazienki. W tym kontekście odnosi się ona do elementów takich jak baterie. Chodzi głównie o pomocnicze wyposażenie przy wodnej instalacji łazienkowej.

Z kolei armatura przemysłowa to wszystkie elementy, które wykorzystuje się przy projektowaniu i budowie instalacji o szerszym zastosowaniu. Mowa oczywiście o dość skomplikowanych systemach przemysłowych, przez które przesyła się ciekłe albo gazowe substancje. Czasem są to również stałe produkty sypkie. Łatwo się więc domyślić, że w skład armatury przemysłowej wchodzą wszelkiego typu rury, złącza, końcówki, łączniki, opaski, szybkozłącza itd. Krótko mówiąc, są to elementy, które wykorzystuje się przy wyposażeniu rurociągów czy elastycznych przewodów w postaci węży.  

Pozostałe elementy armatury przemysłowej to zawory, które kontrolują przepływ danego medium, a nawet potężne pręty kotłowe. Te ostatnie stosuje się w przemyśle energetycznym, petrochemicznym, no i oczywiście omawianym już gazowym. – Oferujemy pręty kotłowe i jakościowe, których używa się przy produkcji turbin gazowych i parowych oraz przy produkcji armatury przemysłowej. Nasze produkty są odporne na działanie bardzo wysokich temperatur. Klientom zapewniamy wybór między prętami w stanie normalizowanym a ulepszonym – mówi przedstawiciel firmy POLMET Stal Jakościowa.

Dystrybutor stali kotłowej działa od 1994 roku, cały czas współpracując z firmami działającymi w różnych sektorach przemysłu. Gwarantuje nie tylko wysokogatunkową stal, ale i profesjonalne doradztwo.

Z czego zbudowana jest armatura przemysłowa?

Większość elementów armatury przemysłowej ma bezpośredni, a co najważniejsze stały kontakt z bardzo wysokimi, wręcz ekstremalnymi temperaturami. Poza tym wskazane części narażone są na znaczne obciążenia i pojawiające się z czasem ogniska rdzy. Pracują też pod dużym ciśnieniem, co w oczywisty sposób wpływa na ich późniejszą skuteczność. Nic więc dziwnego, że producenci elementów armatury przemysłowej przykładają szczególną uwagę do materiału ich wykonania.

Najczęściej poszczególne elementy tworzą ze stali węglowej albo nierdzewnej. Zdarza się, że sięgają też po mosiądz albo polipropylen.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas